- 20%

Vichy – Slow Age Anti-Wrinkle Day Cream (SPF 30)

Original price was: 4,950 Lekë.Current price is: 3,960 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Slow Age Anti-Wrinkle Day Cream

Vichy Slow Age Gama e fuqishme e kujdesit për lëkurën me probiotikë dhe SPF, e krijuar posaçërisht për të luftuar disa nga efektet e ekpozimit ndaj faktorëve të jashtëm dhe e provuar klinikisht për ngadalësimin e shfaqjes së shenjave të plakjes. Slow Age Cream Moisturizer përfshin një sistem filtri që ofron SPF 30 për mbrojtje ditore me spektër të gjerë anti-UV, duke përfshirë UVA. Është gjithashtu i formuluar me tre përbërës aktivë të frymëzuar nga natyra: antioksidant Baïcalin, Bifidus me prejardhje nga probiotikët dhe Ujë Termal Mineralizues Vichy. Kjo formulë e vërtetuar shkencërisht ngadalëson shfaqjen e shenjave të plakjes.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

 • Baicalin
 • Bifidus
 • Uji mineral Vichy

Përfitimet kryesore:

 • Mbrojtje me spektër të gjerë SPF 30 dhe UVA
 • Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e shenjave të dukshme të dëmtimit të shkaktuar nga ekspozimi mjedisor
 • Lëkura ndihet e hidratuar, e lëmuar dhe e fortë
 • Toni i lëkurës duket i njëtrajtshëm dhe rrezatues
 • I përshtatshëm për llojet normale/të thata të lëkurës
 • Hipoalergjik dhe i testuar në lëkurë të ndjeshme
 • E testuar nën kontroll dermatologjik
 • I përshtatshëm për lëkurë normale/të thatë

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni kremin e ditës Vichy Slow Age çdo mëngjes.

Firma

Vichy

Mosha

30+

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

30

Aqua / Water, Octocrylene, Glycerin, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Bifida Ferment Lysate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Sucrose Tristearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Silica, Tocopherol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Synthetic Wax, Polysorbate 61, Cetyl Alcohol, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ci 17200 / Red 33, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides, Stearic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Triethanolamine, Parfum / Fragrance, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Sodium Benzoate, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract, Menthoxypropanediol, T-Butyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate (F.I.L. B195340/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Slow Age Anti-Wrinkle Day Cream (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART