- 20%

Vichy – Normaderm Phytosolution Intense Purifying Gel

(2 përshtypje mbi produktin)

2,376 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pastrues ditor për pastrimin e lëkurave të yndyrshme, me pika të zeza, me tendencë për akne.

Xhel pastrues për lëkurat e yndyrshme, me tendencë për akne, i pasur me minerale dhe probiotikë, që heq në mënyrë perfekte papastertitë dhe yndyrën e tepërt.

Ky xhel është i formuluar me 3 përbërës aktivë me një bazë bimore pastruese me pH fiziologjik:

 • Zinku, një agjent anti-bakterial dhe anti-inflamator
 • Bakri rregullon yndyrën
 • Probiotikët forcojnë barrierën e lëkurës .

Kjo formulë përmban gjithashtu ujë të mineralizuar Vichy.

Rezultati

Lëkura është e matifikuar dhe më pak e yndyrshme. Poret dhe pikat e zeza janë reduktuar. Tekstura e lëkurës është e rafinuar.

Hipoalergjike. E pershtatshme eper lekura te ndjeshme. E testuar nen kontroll dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të lagur, duke shmangur zonën rreth syve. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Flakon me pompë

Sasia

400ml

Aqua/Water, Coco-Betaine, Propanediol, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glycinate, Dipropylene Glycol, Zinc Gluconate, Salycilic Acid, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Bensoate, Phenoxyethanol, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum/Fragrance.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vichy – Normaderm Phytosolution Intense Purifying Gel
 • Iljada B.

  Per lekurat e yndyrshme-akneike eshte shume i mir. Nuk ta than lekuren dhe padtrohet shume mire. Lekura qendon e bute .

 • Iljada B.

  10 me yll si cdo product i vichy

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART