- 20%

Vichy – Normaderm Phytosolution hidratues i dyfishtë

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,070 Lekë.Current price is: 2,456 Lekë.

(Normaderm Phytosolution Double-Correction Daily Care)

Përshkrimi i Produktit

Një hidratues ditor me veprim të dyfishtë që lufton imperfeksionet ndërkohë që hidraton lëkurën për 24 orë.

Me veprim të dyfishtë, hidratues ditor për lëkura të yndyrshme, me tendencë për akne. Ky krem i lehtë është lehtësisht i përthithshëm, lufton imperfeksionet duke rivitalizuar dhe hidratuar lëkurën deri në 24 orë. Për më tepër, për të mbrojtur barrierën e lëkurës dhe për të kontrolluar shfaqjen e yndyrës së tepërt, Normaderm Phytosolution e lë lëkurën të butë dhe më të pastër. E testuar dermatologjikisht. Hipoalergjike.

Rezultatet

 • Lëkura është e hidratuar për 24 orë
 • Redukton shfaqjen e imperfeksioneve
 • Përforcon funkionin e barrierës së lëkurës
 • Lëkura është e mbrojtur nga ndotja
 • Lëkura është më e pastër dhe rrezatuese
 • Poret reduktohen dhe janë më pak të dukshme

Përbërja

Përmban përbërës dermatologjik me origjinë natyrale përfshirë acidin salicilik që eksfolion, acid hialuronik me veprim hidratues, probiotikë dhe ujë termal Vichy. I pasur me 15 minerale  që nxisin mbrojtjen e lëkurës.

Jo komedogjenik. I përshtatshëm për lëkura të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të pastër, duke evituar zonën rreth syve. Bazë shumë e mirë make-up.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

Aqua/Water, Glycerin, Salicylic Acid, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Kaolin, Zinc Sulfate,Bifda Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ascorbyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 4.25
  vlerësime
 • 5 Yje
  25%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Vichy – Normaderm Phytosolution hidratues i dyfishtë
 • Migela B. (blerës i verifikuar)

  Teper hidratues, megjithate duke qene se nuk e kam perdorur ndonjeher acidin salicilik ne rutinen time, lekura ime po perjeton purging.
  Eshte shume hidratues, por me shume i pershtatet lekurave akneike. Une kam lekure delikate prandaj nuk e perdor cdo dite kete hidratues por vetem dy here ne jave.

 • Iljada B.

  Hidratues shume i mire per lekuren akneike, vetem mos te teprohet me sasine. Personalisht e kam vendosur vetem ne darke, ne mengjes me qendonte shum e yndyrshme.

 • Miranda D.

  E perdor sidomos nr dimer kur lekura ka nevoj per me shume hidratim. Eshye mjaft i mire

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART