- 20%

Vichy – Normaderm Mascne Protocol

2,456 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Normaderm Mascne Protocol

Seti përmban:

 • Normaderm Phytosolution hidratues i dyfishtë (50ml)

Me veprim të dyfishtë, hidratues ditor për lëkura të yndyrshme, me tendencë për akne. Ky krem i lehtë është lehtësisht i përthithshëm, lufton imperfeksionet duke rivitalizuar dhe hidratuar lëkurën deri në 24 orë. Për më tepër, për të mbrojtur barrierën e lëkurës dhe për të kontrolluar shfaqjen e yndyrës së tepërt, Normaderm Phytosolution e lë lëkurën të butë dhe më të pastër. E testuar dermatologjikisht. Hipoalergjike.

Redukton shfaqjen e imperfeksioneve
Përforcon funkionin e barrierës së lëkurës
Lëkura është e mbrojtur nga ndotja
Lëkura është më e pastër dhe rrezatuese
Poret reduktohen dhe janë më pak të dukshme

 • Normaderm Phytosolution Intense Purifying Gel (50ml)

Pastrues ditor për pastrimin e lëkurave të yndyrshme, me pika të zeza, me tendencë për akne, i pasur me minerale dhe probiotikë, që heq në mënyrë perfekte papastertitë dhe yndyrën e tepërt.Ky xhel është i formuluar me 3 përbërës aktivë me një bazë bimore pastruese me pH fiziologjik:

Zinku, një agjent anti-bakterial dhe anti-inflamator.
Bakri rregullon yndyrën.
Probiotikët forcojnë barrierën e lëkurës .
Kjo formulë përmban gjithashtu ujë të mineralizuar Vichy.

Lëkura është e matifikuar dhe më pak e yndyrshme. Poret dhe pikat e zeza janë reduktuar. Tekstura e lëkurës është e rafinuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni larësin në lëkurë të lagur, duke shmangur zonën rreth syve. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Kremin hidratues duhet ta aplikoni në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të pastër, duke evituar zonën rreth syve.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë, Tubet

Sasia

50ml

Normaderm Phytosolution hidratues i dyfishtë
Aqua/Water, Glycerin, Salicylic Acid, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Kaolin, Zinc Sulfate,Bifda Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ascorbyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance
Normaderm Phytosolution Intense Purifying Gel
Aqua/Water, Kaolin, Coco-Betaine, Propanediol, Cetyl Alcohol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Cocoyl Glycinate, Niacinamide, Sodium Chloride, Carrageenan, CI77499/Iron Oxides, Sclerotium Gum, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Dehydroacetate, Perlite, Caprylyl Glycol, Capryloyl Glycine, Charcoal Powder, Citric Acid, Trisodium Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Stearate, Parfum/Fragrance. Code F.I.L. : B248807/1.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Normaderm Mascne Protocol”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART