- 20%

Vichy – Neovadiol Post-Menopause Lipid-Replenishing Firming Night Cream

4,320 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Neovadiol Post-Menopause Lipid- Replenishing Firming Night Cream

Kremi i natës Vichy Neovadiol i përshtatshëm për periudhën pas menopauzës vjen me një formulë të re të përmirësuar, por me teksturën e freskët të pandryshuar. Mbush lipidet. Forcues, vepron kundër thatësisë dhe rrudhave.

Neovadiol Post-Menopause është një krem ​​nate forcues, rimbushës i lipideve dhe kundër plakjes, i krijuar për të ndihmuar lëkurën e maturuar që ka kaluar periudhën e menopauzës, për ta mbajtur atë të fortë dhe të rehatshme.
I pasur me Proxylane, ekstrakt kasia me origjinë bimore, niacinamide dhe omega-6 dhe 9, ky krem ​​nate për fytyrën pas menopauzës kompenson efektet e menopauzës në lëkurë duke përmirësuar pamjen dhe komoditetin e saj. Lëkura duket më e fortë dhe më e lëmuar, është më pak e thatë dhe ndjehet më e relaksuar.

Ky krem rekomandohet ta nisni një vit pas ndërprerjes së ciklit tuaj menstrual.

Nëse gjatë ditës lëkura mbrohet, gjatë natës ajo rigjenerohet dhe është më e ndjeshme ndaj kujdesit që i bëni. Duke aplikuar një krem ​​nate Neovadiol Post-Menopause, ju ndihmoni lëkurën tuaj të rigjenerohet dhe të luftoni kundër pasojave të menopauzës në lëkurë.

Rënia drastike e hormoneve shkakton ndryshime në lëkurë në menopauzë. Rënia e prodhimit të hormoneve femërore si dhe plakja natyrale dhe e parakohshme e lëkurës nuk lejojnë më sintezën e proteinave mbështetëse të lëkurës (kolagjenit dhe elastinës). Ai rafinohet, zbehet, humbet qëndrueshmërinë dhe shoqërohet me më shumë rrudha. Menopauza sjell me vete edhe uljen e lipideve. Lëkura thahet, dehidratohet më lehtë dhe humbet shkëlqimin e saj. Në të njëjtën kohë, rritja e kortizolit, hormoni i stresit, intensifikohet, gjë që rrit plakjen e lëkurës.

I aplikuar çdo mbrëmje, kremi kundër plakjes Neovadiol pas menopauzës plotëson lipidet e lëkurës për ta ndihmuar atë të rifitojë rehatinë dhe të luftojë kundër tharjes së lëkurës. Ky krem ​​për fytyrën forcon dhe sjell tonifikim dhe redukton rrudhat. Efektet e dukshme nga muaji i parë i përdorimit.

Me një teksturë balsami ultra ushqyese dhe qetësuese, i padukshëm në lëkurë, jo ​​ngjitës dhe jo i yndyrshëm. Jo komedogjen.

Kremi i natës pas menopauzës është i formuluar me përbërës aktivë kundër plakjes që veprojnë në sinergji për të rimbushur dhe forcuar lëkurën dhe për të reduktuar shfaqjen e rrudhave.

Proksilan (Hidroksipropil Tetrahidropirantriol)

Proksilani është një molekulë me origjinë sintetike e cila sjell më shumë qëndrueshmëri dhe densitet në lëkurë. Duke rritur sintezën e pro kolagjenit I dhe III, kolagjenit IV dhe GAG (glikozaminoglikane), lejon që lëkura të fitojë volum dhe shëndet. Rrudhat zvogëlohen, shenjat e pigmentimit zbehen, duke lënë një çehre më të pastër dhe më të njëtrajtshme.

Ekstrakt kasia (Polisakaridi i farës së Cassia Angustifolia)

Ekstrakti i kasias vjen nga farat e një bime indiane, Cassia Angustifolia, e cila është e ngjashme në strukturën molekulare me acidin hialuronik. Ai pengon veprimin e kortizolit në humbjen e kolagjenit dhe rikthen sintezën e acidit hialuronik, për lëkurë të ngopur dhe më të fortë.

Niacinamide

E njohur si vitamina B3, niacinamidi ka veti të fuqishme antioksiduese dhe anti-inflamatore. Vepron drejtpërdrejt në strukturën e lëkurës, poret, barrierën e lëkurës dhe shenjat e plakjes (rrudhat, njollat ​​kafe, etj.).

Omega-6 dhe 9 (nga vaji i krundeve të orizit)

Omega-6 dhe 9 janë acide yndyrore thelbësore për funksionimin normal të trupit. Falë vetive të tyre të ndryshme, këto lipide forcojnë barrierën e lëkurës, qetësojnë inflamacionin, nxisin shërimin, zbusin dhe përmirësojnë  elasticitetin e lëkurës. Prandaj omega-6 dhe 9 preferohen gjatë menopauzës.

Uji vullkanik nga Vichy

Uji vullkanik Vichy është i pasur me minerale dhe gjurmë elementësh. Efikasiteti i provuar klinikisht në lëkurën e maturuar të grave pas menopauzës. Hipoalergjik. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. I testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Në mbrëmje, në lëkurë të pastër dhe të thatë, aplikoni kremin e natës Neovadiol Post-Menopause në të gjithë fytyrën, qafën dhe dekoltenë në mënyrë të barabartë.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50 ml

DIMETHICONE – PEG-20 STEARATE – SILICA – OENOTHERA BIENNIS OIL / EVENING PRIMROSE OIL – PANTHENOL – PEG-100 STEARATE – PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE – CI 15985 / YELLOW 6 – GLYCERYL STEARATE – NIACINAMIDE – TRIDECETH-6 – METHYLDIHYDROJASMONATE – SALICYLOYLINGOS INETOSPHYINE – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – TOCOPHEROL – PROPYLENE GLYCOL – CAPRYLYL GLYCOL – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – CITRIC ACID – CASSIA ANGUSTIFOLIA SEED POLYSACCHARIDE – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – PERFUME / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Neovadiol Post-Menopause Lipid-Replenishing Firming Night Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART