- 20%

Vichy – Neovadiol Peri-Menopause Revitalizing Redensifying Night Cream

4,320 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy Neovadiol Peri-Menopause Revitalizing Redensifying Night Cream

Kremi i natës Vichy Neovadiol i përshtatshëm për periudhën përpara menopauzës vjen me një formulë të re të përmirësuar, por me teksturën e freskët të pandryshuar. Ridensifikues dhe antirrudhë, ky krem i jep një gjallëri dhe shkelqim natyral lëkurës suaj.

Ky krem ​​revitalizues, ridensifikues i natës largon shenjat e dukshme të fillimit të menopauzës në lëkurë. I pasur me Proksilan, ekstrakt kasia, acid hialuronik dhe kafeinë, ky kujdes kundër plakjes rigjallëron lëkurën për të ndihmuar në rikthimin e volumit dhe shkëlqimit, për një çehre të freskët, lëkurë të tonifikuar dhe tipare të çlodhura pas zgjimit.

Çrregullimet e gjumit janë një nga simptomat e menopauzës, Neovadiol ka një kompleks freskues që ul temperaturën në sipërfaqen e lëkurës. Ka efektin e kubit të akullit.

Tekstura e lehtë dhe jo e yndyrshme  e kremit ofron një prekje të thatë, mbështjell lëkurën për ta freskuar menjëherë dhe për të ofruar rehati më të madhe.

Ky krem rekomandohet ta nisni sapo cikli menstrual bëhet i parregullt. Me teksturën e lehtë dhe të freskët xhel-krem, jo ​​ngjitëse dhe jo e yndyrshme. Efekt ftohës i menjëhershëm.

Nëse gjatë ditës lëkura mbrohet nga faktorët ekspozues, gjatë natës ajo rigjenerohet dhe është më e ndjeshme ndaj kujdesit që ju i ofroni. Duke aplikuar një krem ​​nate para menopauzës, ju ndihmoni lëkurën tuaj të rigjenerohet dhe luftoni kundër efekteve të rënies së hormoneve femërore gjatë menopauzës (varje, humbje e qëndrueshmërisë dhe shkëlqimit, dehidratim, thatësi, rrudha më të theksuara).

Pas aplikimit, do të ndjeni zvogëlim të ndjesisë së nxehtësisë në reduktimin e çrregullimeve të gjumit të lidhura me menopauzën, ridensifikon lëkurën, rikonturon fytyrën, zbut dhe tiparet dhe ofron rehati.

Neovadiol Peri-Menopause përmban një sinergji të përbërësve aktivë kundër plakjes për të sjellë volum, qëndrueshmëri dhe hidratim në lëkurën tuaj, duke larguar rrudhat. Përmban gjithashtu përbërës aktivë qetësues dhe kundër lodhjes që japin një çehre të freskët dhe me shkëlqim, si dhe një kompleks kundër nxehtësisë për të ulur temperaturën e lëkurës në sipërfaqen e saj.

Acidi hialuronik (Hialuronat natriumi)

Acidet hialuronike janë molekula hidratuese. Me peshë të lartë molekulare, hidratojnë lëkurën në sipërfaqe. Me peshë të ulët molekulare, ai depërton thellë në lëkurë për të vepruar si një lidhës midis qelizave dhe për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. Lëkura është kështu e hidratuar, e ngopur, me një pamje të shëndetshme.

Kafeina

Një përbërës aktiv i përdorur gjerësisht për kujdesin e konturit të syve, kafeina redukton shenjat e lodhjes.

Proksilan (Hydroxypropil Tetrahydropyrantriol)

Proksilan është një molekulë me origjinë sintetike e cila sjell më shumë qëndrueshmëri dhe dendësi në lëkurë. Duke rritur sintezën e pro kolagjenit I dhe III, kolagjenit IV dhe GAGs (glikozaminoglikane), lejon që lëkura të fitojë volum dhe shëndet. Rrudhat zvogëlohen, shenjat e pigmentimit zbehen, duke lënë një çehre më të pastër dhe më të njëtrajtshme.

Ekstrakt kasia (Polisakaridi i farës së Cassia Angustifolia)

Ekstrakti i kasias vjen nga farat e një bime indiane, Cassia Angustifolia, e cila ka një strukturë molekulare të ngjashme me atë të acidit hialuronik. Ai pengon veprimin e kortizolit në humbjen e kolagjenit dhe rikthen sintezën e acidit hialuronik, për lëkurë të ngopur dhe më të fortë.

Kompleks freskues

Kompleksi freskues është një përzierje e Aquakeeps dhe Airlicium. Aquakeeps janë polimere të afta të thithin një sasi të madhe uji që çlirohet në kontakt me lëkurën, duke ofruar një ndjenjë të thellë freskie. Një koncentrat i mirëqenies i përforcuar nga Airlicium, një absorbues i fuqishëm i përbërë nga 99% ajër dhe 1% silicë, i cili thith sebumin dhe djersën.

Efikasiteti i provuar klinikisht në lëkurën e maturuar të grave para menopauzës.

Udhëzime mbi përdorimin

Në mbrëmje, në lëkurë të pastër dhe të thatë, aplikoni kremin e natës Neovadiol Pre-Menopause Revitalizing Redensifying në të gjithë fytyrën, qafën dhe dekoltenë në mënyrë të njëtrajtshme.

Për një rutinë optimale të kujdesit për menopauzën, aplikoni kremin e ditës Neovadiol Peri-Menopause gjatë ditës.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50 ml

AQUA /WATER / EAU – ALCOHOL DENAT – GLYCERIN – PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL – NIACINAMIDE – DIMETHICONE – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – PROPANEDIOL – PROPYLENE GLYCOL – ISONONYL ISONONANOATE – ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH – SILICA SILYLATE – POLOXAMER 338 – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – OCTYLDODECANOL – DIMETHICONOL – CAFFEINE – SODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2 – SODIUM HYALURONATE – SILICA – PERLITE – ADENOSINE – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/STEARETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER – CAPRYLYL GLYCOL – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – LAURETH-7 – CITRIC ACID – CASSIA ANGUSTIFOLIA SEED POLYSACCHARIDE – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – MENTHOXYPROPANEDIOL – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – POLYACRYLAMIDE – C13-14 ISOPARAFFIN – PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Neovadiol Peri-Menopause Revitalizing Redensifying Night Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART