- 20%

Vichy – Neovadiol Meno5 Bi-Serum

Original price was: 5,700 Lekë.Current price is: 4,560 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vichy Neovadiol Meno5 Bi-Serum for Menopausal Skin

Gjatë perimenopauzës dhe menopauzës, lëkura shpesh mbart ndikimet e dukshme të ndryshimeve hormonale, me prodhimin e reduktuar të kolagjenit dhe humbjen e lipideve që përshpejtojnë shenjat e plakjes.

Neovadiol Meno5 Bi-Serum, me një sinergji unike të aktivëve dermatologjikë, synon pesë shenja kryesore të dukshme të menopauzës në lëkurë, duke përfshirë rritjen e thatësisë, errësimin, tonin dhe strukturën e pabarabartë si dhe humbjen e lëkurës më të fortë, duke shkaktuar rrudhosje dhe rënie të lëkurës.

Mundësuar nga një sinergji e përbërësve aktivë:

 • Proksilan, niacinamide (vitaminë B3)
 • Vitaminë C dhe E
 • Acid glikolik dhe omega 6-9

Ky formulim i lehtë ndihmon në ushqyerjen intensive, rikthimin e rehatisë dhe zbulimin e një çehreje rrezatuese, të njëtrajtshme. Lëkura është më e lëmuar dhe duket më e fortë, duke ju ndihmuar të ndiheni më mirë gjatë gjithë menopauzës.

 • I përshtatshëm për përdorim në lëkurën para menopauze dhe pas menopauzës.
 • Hipoalergjike.
 • Testuar tek gratë në menopauzë me lëkurë të ndjeshme.
 • Testuar dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë para përdorimit. Aplikoni Neovadiol Meno5 Bi-Serum në lëkurën e pastruar, në mëngjes/dhe ose në mbrëmje.
Duke përdorur majat e gishtave, masazhoni butësisht serumin në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Firma

Vichy

Forma

Flakon me pikatore

Mosha

45+

Sasia

30ml

Aqua / Water / Eau, Isopropyl Isostearate, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Propylene Glycol, Glycolic Acid * Squalane, Alcohol Denat., Glycerin, Dipropylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Haematococcus Pluvialis Extract # Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Hydroxyacetophenone, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol * Capryloyl Salicylic Acid # Caprylic/Capric Triglyceride # Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Parfum / Fragrance. Code Fi.L. :N280454/1

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Neovadiol Meno5 Bi-Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART