- 20%

Vichy – Neovadiol Peri-menopause Plumping Day Cream for Dry Skin

Original price was: 5,400 Lekë.Current price is: 4,320 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vichy Neovadiol Peri-menopause Plumping Day Cream for Dry Skin

Në para menopauzë, për shkak të ndryshimeve hormonale dhe rënies së prodhimit të kolagjenit, lëkura mund të bëhet gjithnjë e më e thatë dhe e irrituar. Lëkura humbet elasticitetin, duke bërë që rrudhat që duken më të theksuara, veçanërisht rreth gojës dhe syve.

Kremi i ditës Perimenopause përmirëson hidratimin e lëkurës dhe synon në mënyrë specifike shenjat e plakjes që mund të shfaqen si rezultat i menopauzës.

I formuluar me principë aktivë si Proksilan, ekstrakt i farës së kasias dhe acid hialuronik të kombinuar me ujë mineralizues vullkanik Vichy me 15 minerale.

Ky krem ushqyes i përshtatshem për lëkurat e thata, ndihmon lëkurën të duket më e shëndetshme dhe konturet e fytyrës më të përcaktuara.

 • Hipoalergjik.
 • Testuar për gratë në menopauzë me lëkurë të ndjeshme.
 • Testuar nën kontroll dermatologjik.
 • Vichy është e përkushtuar të mbështesë gratë gjatë gjithë menopauzës, me mbi 20 vjet kërkime shkencore për ndikimet e menopauzës dhe shkencës së shëndetit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni ne mëngjes në fytyrë dhe qafë dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet.

Firma

Vichy

Mosha

40+

Lloji i lëkurës

E thatë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Aqua /Water / Eau, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Dimethicone, Glycerin, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Zea Mays Starch / Corn Starch, Alcohol Denat., Propanediol, Propylene Glycol, Stearicacid, Oryza Sativa Bran Oil / Rice Bran Oil, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Isohexadecane, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Peg-20 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceraalba / Beeswax / Cire Dabeille, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Ci 15985 / Yellow 6, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Sorbitan Oleate, Niacinamide, Dimethiconol, Myristic Acid, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Caprylyl Glycol, Capryloyl Salicylic Acid, Citric Acid, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Synthetic Fluorphlogopite, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Polysorbate 80, Parfum / Fragrance.Code F.I.L. : B271439/1

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Neovadiol Peri-menopause Plumping Day Cream for Dry Skin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART