Vichy – Mineralblend fondontinë fluide

(1 përshtypje mbi produktin)

(Vichy Minéralblend 16HR Hold Fresh Complexion Hydrating Foundation)

This product is currently out of stock and unavailable.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Vichy Mineralblend fondontinë hidratuese është një kompleks me mbulim natyral që hidraton dhe unifikon lëkurën tuaj.

Kjo fondontinë ka një formulë ultra të lehtë të pasuruar me lëndë aktive dermokomzetike:

 • Uji i mineralizuar i Vichy
 • Acid hialuronik me origjinë natyrore
 • Pigmente minerale.

Që nga aplikimi, tekstura e lehtë shkrihet me lëkurën tuaj pa lënë shenja dhe pamjen e maskës. Fytyra duket uniforme, lëkura merr frymë gjatë gjithë ditës. Rezultati është perfekt për 16 orë.

Rezultati

Ditë pas dite lëkura juaj është dukshëm më me shkëlqim, më e hidratuar dhe shenjat e lodhjes largohen.

 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjenike
 • Testuar dermatologjikisht në lëkura të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko fondontinën Mineralblend çdo ditë në 3 hapa:

 1. Vendos një sasi të vogël në pjesën e prapme të dorës. Ngrohe me ndihmën e një beauty blender-i, furçe apo nëpërmjet gishtave.
 2. Apliko fondontinën në mënyrë të njëtrajtshme në lëkurë, duke filluar nga qendra deri në pjesën e jashtme të fytyrës.
 3. Unifiko fondontinën duke filluar nga qendra për në pjesën e jashtme të fytyrës për të shmanguar formimin e shenjave të ndarjes me qafën.

Informacion Shtesë

Firma

Vichy

Lloji i lëkurës

Atopike, Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Nuanca

01, 03, 06

Aqua/Water, Glycerin, Caprylyl Methicone, Propanediol, Dimethicone, Pentylene Glycol, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Sodium Citrate, Alumina, Phenoxyethanol, Alcohol Denat, Disodium Edta, Tocopherol, Isopropyl Titanium Triisostearate, Caprylyl Glycol, Dipropylene Glycol [+/- May Contain/Peut contenir : CI77891/Titanium Dioxide, CI77491, CI77492, CI77499/Iron Oxides].

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vichy – Mineralblend fondontinë fluide
 • Dorina N. (blerës i verifikuar)

  Super produkt sidomos per fytyrat e ndjeshme,nuk e irriton aspakt lekuren madje e mban te hidratiar deri ne fund te dites!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART