- 20%

Vichy – Mineral 89 72hr Moisture Boosting Cream (Rich Texture)

3,040 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy Mineral 89 72hr Moisture Boosting Cream (Rich Texture)

Serumi me acid hialuronik, fitues i çmimit të Vichy, Minéral 89, tani është i disponueshëm edhe në një format kremi hidratues që ushqen thellësisht lëkurën. Produkt i vërtetuar klinikisht se hidraton dhe forcon barrierën e lëkurës.

Kremi për shtimin e hidratimit Minéral 89 72 Hr është formuluar me Acid Hialuronik, Squalane dhe vitamina B3 dhe E. Ky krem ​​i lehtë shkrihet menjëherë në lëkurë për një rritje të menjëhershme të hidratimit dhe e ruan atë deri në 72 orë.

Lëkura duket e shëndetshme dhe me shkëlqim, e qetë dhe elastike.  Produkt i miratuar nga British Skin Foundation dhe rekomanduar nga Dermatologët.

I përshtatshëm për lëkurë të thatë. Testuar në lëkurë të ndjeshme dhe të dëmtuar.

Produkt hipoalergjik. Pa parfum. Aplikojeni pas serumit tuaj Minéral 89 për dyfish hidratim dhe forcim të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit dhe aplikimit të serumit.

Aplikojeni kremin në lëkurë të pastër dhe masazhojeni butësisht në fytyrë dhe qafë.

Vijoni rutinën e mëngjesit me një SPF.

Për një ndjesi të freskët dhe qetësuese muna ta mbani produktin në frigorifer përpara se ta aplikoni në lëkurë.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Aqua / Water / Eau, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Dicaprylyl Ether, Stearyl Alcohol, Alcohol Denat., Squalane, Niacinamide, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methyllucose Distearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil / Jojoba Seed Oil, Zea Mays Starch / Corn Starch, Mannose, Adenosine, Mineral Salts, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sodium Pca, Vitreoscilla Ferment, Tocopherol, Arachidyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Citric Acid, Myristic Acid, Palmitic Acid, Sodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Parfum / Fragrance.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Mineral 89 72hr Moisture Boosting Cream (Rich Texture)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART