- 20%

Vichy – Liftactiv B3 Anti-Dark Spots Cream (SPF50)

4,720 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy Liftactiv B3 Anti-Dark Spots Cream (SPF50)

Kremi kundër njollave Vichy Liftactiv B3 SPF 50 kombinon mbrojtjen nga dielli dhe veprimin kundër hiperpigmentimit në një produkt.

Kremi hidratues përmban niacinamide, e njohur gjithashtu si vitamina B3, për të reduktuar shfaqjen jo vetëm të njollave të errëta, por edhe të rrudhave. Në të njëjtën kohë, LHA ripërtërin lëkurën, duke rritur rezultatet.

Po aq e rëndësishme, formula siguron një faktor mbrojt të lartë (SPF 50) që mbron nga ekspozimi në diell dhe në këtë mënyrë, ndihmon në parandalimin e pigmentimit të shkaktuar nga rrezatimi UV dhe plakjen e lëkurës.

Tekstura kremoze prej kadifeje e lë lëkurën të butë, pa një fund të yndyrshëm ose ngjitës.

Ky hidratues është ideal për ata që kërkojnë një produkt praktik kundër plakjes, pasi ky krem ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave dhe njollave të errëta, ndërsa siguron mbrojtje nga dielli në të njëjtën kohë.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e njollave të errëta, përmirëson pamjen e rrudhave, mbron nga rrezatimi UV.
 • Hipoallergjik
 • Formuluar pa parabene.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni një sasi të përshtatshme çdo mëngjes në fytyrë dhe qafë.

Shmangni zonën e syve.

Firma

Vichy

Mosha

20+

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

50

AQUA/WATER – GLYCERIN – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ALCOHOL DENAT. – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DIMETHICONE – LAUROYL LYSINE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – OCTYLDODECANOL – BEHENYL ALCOHOL – ISOPROPYL ISOSTEARATE – PERLITE – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – CETYL ALCOHOL – HYDROLYZED RICE PROTEIN – ADENOSINE – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – DISODIUM EDTA – HYDROXYACETOPHENONE – PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 – PALMITOYL TRIPEPTIDE-1 – SODIUM ACETYLATED HYALURONATE – SODIUM HYALURONATE – NIACINAMIDE – TOCOPHEROL – ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – BUTYLENE GLYCOL – CARBOMER – CETEARYL ALCOHOL – CETEARYL GLUCOSIDE – ISOHEXADECANE – MYRISTIC ACID – PALMITIC ACID – PEG-100 STEARATE – PENTYLENE GLYCOL – POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE – POLYSORBATE 20 – POLYSORBATE 80 – SODIUM LACTATE – SODIUM POLYACRYLATE STARCH – SODIUM STEAROYL GLUTAMATE – SORBITAN OLEATE – STEARICACID – CI 15985/YELLOW 6 – CI 16035/RED 40 – PHENOXYETHANOL – PARFUM/FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Liftactiv B3 Anti-Dark Spots Cream (SPF50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART