- 20%

Vichy – Liftactiv 0.2% Pure Retinol Serum

4,560 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy  Liftactiv 0.2% Pure Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum

Serumi është formuluar posaçërisht për të reduktuar rrudhat, ndërkohë që përmirëson tonin e lëkurës dhe shkëlqimin për një pamje të shëndetshme dhe rinore.

Formuluar me përqendrimin më të lartë 0,2% Retinol të pastër, një derivat i vitaminës A, me 1% fraksione të prejardhura nga probiotikët, një kulturë bakteriale e kultivuar e njohur për vetitë riparuese të lëkurës.

Ky serum i lehtë në trajtë qumeshti është krijuar për të ushqyer lëkurën, ndihmon në rinovimin e lëkurës dhe e lë atë më elastike.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës.
 • Pa parfum
 • 0.2% Retinol i pastër
 • 1% Fraksione me prejardhje probiotike
 • Përmban ujë termal Vichy

Udhëzime mbi përdorimin 

 • Aplikojeni serumin  gjatë natës pas pastrimit të fytyrës.
 • Nëse po përdorni retinolin për herë të parë, kufizoni përdorimin në 2-3 herë në javë, derisa lëkura të rrisë tolerancën.
 • Duke e mbajtur produktin me kokë poshtë, shtrëngoni butësisht bazën e aplikuesit për dozën perfekte dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë.
 • Shmangni zonat delikate të syve dhe buzëve.
 • Përfshini gjithmonë mbrojtjen nga dielli në rutinën tuaj të mëngjesit me një minimum SPF50.
 • Përdoreni në mënyrë të rregullt për rezultate maksimale.
Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

AQUA / WATER / EAU • GLYCERIN • PENTYLENE GLYCOL • ISONONYL ISONONANOATE • ALCOHOL DENAT. • DICAPRYLYL ETHER • GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL • PROPYLENE GLYCOL • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • HYDROLYZED RICE PROTEIN • HYDROXYACETOPHENONE • PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 • PALMITOYL TRIPEPTIDE-1 • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • SODIUMHYALURONATE • SODIUMHYDROXIDE • TRISODIUMETHYLENEDIAMINEDISUCCINATE • VITREOSCILLA FERMENT • RETINOL • DICAPRYLYL CARBONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • BUTYLENE GLYCOL • CAPRYLYL GLYCOL • CARBOMER • GLYCERYL ISOSTEARATE • POLYSORBATE 20 • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • SODIUM LACTATE • TOCOPHEROL • XANTHAN GUM.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Liftactiv 0.2% Pure Retinol Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART