- 20%

Vichy – Idealia Night

(1 përshtypje mbi produktin)

3,760 Lekë

(Idéalia Skin Sleep Night Cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Trajtim nate që dhuron një lëkurë ideale që nga zgjimi i parë, lëkura është dukshëm më e rigjeneruar, e çlodhur, e freskët dhe e ndritshme. Veprimi i saj konsiston në një rigjenerim më të mirë qelizor dhe duke reduktuar mbajtjen e lëngjeve dhe ruajtur funksionin e barrierës dhe duke ushqyer lëkurën.

E formuluar me:

 • LHA: element eksfoliues i patentuar që mundëson rigjenerimin qelizor në epidermë. Qelizat e vdekura eleminohen, lëkura është më e butë dhe uniforme.
 • Acid Hialuonik dhe Glicurrulic: i dyti, derivat i likuorices, ka veti zbutëse dhe është në gjëndje të mbrojë acidin hialuronik që gjëndet në lëkurë.
 • Vitamina B3 dhe vaji i pjeshkës: rivendosin barrieren në epidermë.
 • Kafeina dhe Adenozina: aktivizojnë mikroqarkullimin.

Teksturë balsam-xhel me aromë çaji jeshil dhe jasemini. Përmban ujë termal Vichy.

 • Hipoalergjik
 • I testuar dermatologjikisht
 • Pa paraben

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet të ngrohni një sasi të vogël të produktit në duart tuaja, e aplikoni ngadalë në të gjithë fytyrë dhe qafë duke e masazhuar derisa të përthithet.

Firma

Vichy

Mosha

20+

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Aqua / Water, Glycerin, Alcohol Denat., Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Isononyl Isononanoate, Polysorbate 20, Niacinamide, Dimethicone, Propanediol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Bht, C13-14 Isoparaffin, Ci 17200 / Red 33, Ci 15985 / Yellow 6, Triethanolamine, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Laureth-7, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Polyacrylamide, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidene Chloride Copolymer, Parfum / Fragrance, Fil 688810 10

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vichy – Idealia Night
 • Borana K. (blerës i verifikuar)

  Super, lekura ime eshte e hidratuar gjate dites dhe ka nje ndricim e cili e ben te duket lekuren te shendetshme

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART