- 20%

Vichy – Capital Soleil Dry Touch Face Fluid (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,400 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Capital Soleil Dry Touch Face Fluid (SPF 50+)

Capital Soleil Mattifying Face Dry Touch SPF 50 ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të diellit dhe rrezeve UV të tij. Ka një përfundim të butë, mat dhe është rezistent ndaj ujit. Formulimi përfshin një sistem filtri me spektër të gjerë dhe fotostabile me bazë UVA-UVB Mexoryl. Mbron ADN, mbron kundër djegieve, parregullsive të pigmentit dhe plakjen e parakohshme të lëkurës.

 • I përshtatshëm për lëkurë mikse
 • Pa shkëlqim, përfundim mat dhe rezistent ndaj ujit
 • Pasuruar me ujë termal mineralizues të Vichy
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
 • Hipoalergjik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit ne diell. Riaplikojeni disa here gjate dites.

Firma

Vichy

Linja

Ideal Soleil

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminium Starch OctenylSuccinate, Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum (Fragrance), Caprylyl Methicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potarium Officinale Root Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonuc Acid, Titanium DIoxide, Toicioherokn tromethamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale Root Extract/Ginger Extract.
Active Ingredients: Eau thermale de Vichy, Mexoryl XL.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vichy – Capital Soleil Dry Touch Face Fluid (SPF 50+)
 • REA K.

  Nje nga 3 spf e mia te preferuara.

 • Gloria M. (blerës i verifikuar)

  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART