- 15%

Vichy – Idéal Soleil për lëkura normale në të thata (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,465 Lekë 2,900 Lekë

Skin-perfecting velvety cream

Normal to dry skin

Përshkrimi i Produktit

Vichy Capital Idéal Soleil Velvety Cream Complexion Refining Action SPF 50+ 50ml hidraton në thellësi gjatë 24 orëve, ideal për lëkurat normale në të thata.

Rezistent ndaj ujit, formulë velvet që krijon një teksturë të mëndafshtë në lëkurë. Lëkura është e unifikuar.

Mbrojtje UV falë Meroxyl SX dhe XL. Lëkura është e mbrojtur nga efektet e dëmshme të diellit dhe mbron nga plakja e parakohshme (fotoplakja).

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Vichy

Linja

Ideal Soleil

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water, Glycerin, Diisopropyl Sebacate, Ethylhexyl Salicytate, Buthyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Titanium Dioxide (Nano)/Titanium Dioxide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Drometrizole Trisiloxane, Diethylhexyl Butamido Triazone, Stearic Acid, Triethanolamine, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum/Fragrance, Synthetic Wax, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Disodium Edta, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vichy – Idéal Soleil për lëkura normale në të thata (SPF 50+)
 • Avatar

  Anonymous (blerës i verifikuar)


  Te mbron nga dielli . Jo I pershtatshem per lekura mikse

 • Avatar

  Mikea K. (blerës i verifikuar)


  Goxha perberje e mire, arome e kendshme dhe mbrojtes i mire per diellin. Shum i pershtatshem per lekura te thata

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×