- 20%

Vichy – Idéal Soleil BB Tinted Dry Touch Face Fluid (SPF 50)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,320 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Idéal Soleil BB Tinted Dry Touch Face Fluid (SPF 50)

Vichy Ideal Soleil BB fluid SPF 50 me teksturë të lehtë dhe kundër shkëlqimit, është një fluid me mbrojtje të lartë që vepron me efikasitet falë sistemit filtrues UVA dhe UVB me minerale Mexoryl XL + të cilat mbrojnë ADN-në. Ky emulsion mbron kundër djegieve, parregullsive të pigmentit (njollave) dhe plakjes së parakohshme të lëkurës. I përshtatshëm për lekura mikse në të yndyrshme. Shumë i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Ndihmon në nxirjen perfekte. Formula me ngjyrë rrit, uniformizon dhe i jep shkëlqim  lëkurës suaj. Është gjithashtu i pasur me Ujë Termal Vichy, duke ofruar kështu veti qetësuese dhe tonifikuese, zbutese dhe rigjeneruese.

6 veprime efikase në një produkt:

 • Mbrojtje ideale UVA-UVB përmes një sistemi filtrimi efikas dhe efektiv.
 • Një përforcues i shkëlqimit falë filtrit të gjatë UVA.
 • I jep nuancë të  menjëhershme çehrës me një nuancë universale BB.
 • Njëtrajtëson lëkurën nëpërmjet veprimit të pigmenteve dhe ofron mbulim të lartë.
 • Ka një efekt matifikues të menjëhershëm në lëkurë, falë silicës.
 • Ka një efekt absorbues dhe thahet shpejt, falë niseshtës së misrit.

Menjëherë: Falë teksturave unifikuese BB vepron për një nxirje natyrale
Ditë pas dite: Falë një sistemi të përforcuar mbrojtjeje UV, deri në rrezet UVA të gjata, i jep bukuri lëkurës dhe një nxirje me shkëlqim.

Pa paraben.
Hipoalergjik: Formula hipoalergjike është testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni fluidin me ngjyrë në fytyrë pak përpara ekspozimit në diell.
Aplikojeni përsëri shpesh dhe në sasi të bollshme për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vichy

Linja

Ideal Soleil

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), CI 77891 (Titanium Dioxide), Homosalate, Ethyhexyl Salicylate, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Bis-Ethyhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Octocrylene, Glycerin, Silica, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum (Fragrance), Caprylyl Methicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Disodium Edta, Inulin Lauryl Carbamate, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale Root Extract, Stearic Acid, Terephtalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide [Nano]/Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale Root Extract/Ginger Root Extract.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 4.33
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  33%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vichy – Idéal Soleil BB Tinted Dry Touch Face Fluid (SPF 50)
 • Kristi K. (blerës i verifikuar)

  Nuk mu pershtat shume me lekuren, i trashe dhe nuk perhapet njetrajtesisht, per mat eshte ok.

 • alba k.

  Produkt sh cilësor

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART