Zbritje

Vichy – Dermablend 3D krem pudër korrektuese (SPF 25)

(12 përshtypje mbi produktin)

2,775 Lekë

(Dermablend 3D Correction Corrective Resurfacing Active Foundation 16HR SPF 25)

Përshkrimi i Produktit

Vichy Dermablend 3D pudër korrektuese me SPF 25 është një fondontinë e formuluar specifikisht për lëkura të yndyrshme dhe me tendencë aknesh.
Kjo fondontinë është e pasur me acid salicilik dhe eperulinë që lejojnë në reduktimin e imperfeksioneve në fytyrën tuaj. Ngjyra e saj shkrin në epidermë dhe mbulon parregullsitë duke e berë uniforme pamjen tuaj.
Tekstura e lehtë është e lehtësisht e përhapushme dhe penetron shpejt në lëkurë.

Nga aplikimi, kjo fondontine ju ofron një mbulim të lartë dhe të butë, mat dhe rezistencë për 16orë.

 • Pa paraben, pa parfum.
 • E testuar ne lekura te ndjeshme.
 • Hipoalergjike. Jo komedogjenike.

Informacion Shtesë

Firma

Vichy

Linja

Dermablend

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Nuanca

[15] Opal, [25] Nude, [35] Sand, [45] Gold, [55] Bronze

Aqua/Water, Dimethicone, Glycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone Crosspolymer, Sorbitan Isostearate, Triethanolamine, Salicylic Acid, Aluminium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl Glutamate, Eperua Falcata Bark Extract, Dextrin, Polysorbate 6. [+/- May Contain CI77891/Titanium Dioxide, CI77491, CI77492, CI77499/Iron Oxides].

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
12 përshtypje për Vichy – Dermablend 3D krem pudër korrektuese (SPF 25)
 • Rosela S. (blerës i verifikuar)

  Fondatinte shume mbuluese, qendron gjate dhe nuk shkakton acarim te lekures. Love it

 • Brikena K. (blerës i verifikuar)

  Produkt perfekt per lekurat me tendence akne.

 • Silvana C.

  Vichy Dermablend nr 25

 • . (blerës i verifikuar)

  Krem pudra eshte fantasike eshte e vetmja qe arrin te pershtatet shume mir me tonalitetin e lekures dhe ka veti shume te mira mbuluese .

 • Eni X.

  Best kisha shum probleme me fytyren nga produktet te papershtatshme ky krem qe me perdorimin e pare me ndryshoi nuk acaron kuron se shpejti do e rimar perseri i m in love

 • Arba C. (blerës i verifikuar)

  Qendron shume mire ne lekure.

 • . (blerës i verifikuar)

  Best qendron super ne fytyre dhe mbulues per cdo problem por qe qendron shum
  Natyral ne fytyre nuk acaron perkundrazi duket sikur qetson cdo problematike te vogel

 • Teuta K. (blerës i verifikuar)

  Eshte produkt shume i mire. Nuk ndihet ne lekure dhe mbulon problemet e saj pa e renduar.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Qendron mire ne lekure, perhapet lehte, lekura eshte e bute disa ore pas aplikimit, nuk yndyroset. Big Like ?

 • Iljada B.

  Lekura ime e yndyrshme e adhuron. Super e leht ne perhapje, dhe mbi te gjitha me spf 25. Ideale per vjeshten dhe dimrin.

 • Jonida I. (blerës i verifikuar)

  Nje nder fondatinat me te mira.

 • Jonida I. (blerës i verifikuar)

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART