- 20%

Vichy – Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo

1,640 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo

Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo është një shampo për lëkurën e kokës me tendencë psoriatike që qetëson dhe zvogëlon kruajtjen. Pastron flokët duke qetësuar lëkurën e kokës të prirur ndaj psoriazës. Me një teksturë të këndshme që shkumon mirë dhe është e lehtë për tu shpëlarë, kjo shampo promovon flokë dhe lëkurë të shëndetshme të kokës. E përshtatshme për lëkurën e ndjeshme të kokës, shampoja është hipoalergjike dhe mund të përdoret çdo ditë. Paraqet edhe një përqendrim të lartë të përbërësve aktivë që luftojnë për ekuilibrin në lëkurën e kokës. Urea (5%) kontribuon në eliminimin e skuamave ndërsa acid salicilik (2%) vepron në mënyrë aktive për të eksfoliuar lëkurën e kokës. Gjithashtu përmban 1% glicerinë, një përbërës që ndihmon në hidratimin e thellë të lëkurës. Ditë pas dite, flokët duken më të butë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni shampon në flokë të lagur dhe lëkurën e kokës dhe më pas masazhoni me delikatesë. Lëreni dy minuta para se ta shpëlani me ujë të bollshëm. Përsëriteni aplikimin nëse është e nevojshme.

Firma

Vichy

Mosha

10+

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua / Water / Water, Isopropyl Isostearate, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Squalane, Alcohol Denat, Glycerin, Dipropylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Haematococcus Pluvialis Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kerneloil, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Hydroxyacetophenone, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylic / Capric Triglyceride, Cassia Angustifolia / Fragrance Paragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo”

LART