- 20%

Vichy – Capital Soleil UV-Clear Anti-Imperfections Water Fluid (Spf 50)

Original price was: 3,400 Lekë.Current price is: 2,720 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vichy  Capital Soleil UV-Clear Anti-Imperfections Water Fluid (Spf 50)

Vichy Capital Soleil është një krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën që synon gjithashtu imperfeksionet.

Për këtë qëllim, formula përmban niacinamid dhe acid salicilik, të cilët punojnë së bashku për të minimizuar shfaqjen e njollave dhe shenjave. Për më tepër, falë teknologjisë Netlock, ky krem kundër diellit krijon një shtresë homogjene mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës, duke e mbrojtur atë nga ekspozimi ndaj diellit. Kjo teknologji siguron mbrojtje optimale, si dhe rezistencë ndaj ujit, djersës dhe rërës, duke e parandaluar atë  të shkaktojë acarim në sy. Me një strukturë tepër të lehtë të lëngshme uji, ky krem kundër diellit është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Formula lë një përfundim të padukshëm në të gjitha tonet e lëkurës.

Pas çdo aplikimi, ky krem mbrojtës ndaj diellit matifikon lëkurën deri në 12 orë dhe siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVB dhe UVA. Ditë pas dite, zvogëlon papërsosmëritë, shkëlqimin e tepërt, shenjat e mbetura dhe madhësinë e poreve.

 • Rekomandohet për: aknet, njollat, shenjat pas akneve, sebum të tepërt.
  I përshtatshëm për lëkurë mikse në të yndyrshme, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.
 • Përfitimet kryesore: matifikon lëkurën, zvogëlon shenjat e mbetura nga aknet, ndihmon në reduktimin e njollave të akneve, zvogëlon pamjen e poreve, siguron mbrojtje shumë të lartë kundër ekspozimit në diell, ka një teksturë të lehtë të padukshme, nuk jep irritim tek sytë.
 • Formuluar pa: parabene.

Udhëzime mbi përdorimin

Fillimisht, tundeni mirë shishen. Më pas aplikoni një sasi të përshtatshme  në fytyrë, qafë dhe rreth zonës së syve, çdo mëngjes si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të lëkurës.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Sasia

40 ml

SPF

50+

AQUA /WATER – ALCOHOL DENAT. – DIISOPROPYL SEBACATE – SILICA – ISOPROPYL MYRISTATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PROPANEDIOL – C12-22 – ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER – NIACINAMIDE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – PERLITE – TOCOPHEROL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – CI 77492 / IRON OXIDES – CAPRYLYL GLYCOL – PENTYLENE – GLYCOL – TRIETHANOLAMINE – HYDROLYZED RICE PROTEIN – CI 77491 / IRON OXIDES – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE – DISUCCINATE / 10 ACIDS – SILICA-SILICATES 30 – ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – BUTYLENE GLYCOL – CI 77499 / IRON OXIDES – HYDROXYETHYLCELLULOSE – VITREOSCILLA FERMENT – DISODIUM EDTA – PERFUME / – FRAGRANCE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil UV-Clear Anti-Imperfections Water Fluid (Spf 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART