- 20%

Vichy – Capital Soleil UV-Age Daily Water Fluid Tinted (SPF 50+) Promo Pack

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,480 Lekë.

DHURATË | Vichy Mineral 89 Booster (30ml)

*sasi e limituar

In stock

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Capital Soleil UV-Age Daily Water Fluid Tinted (SPF 50+)

Një krem kundër diellit për fytyrën i cili mbron lëkurën nga dëmtimet e diellit me mbrojtje dhe spektër të gjerë ndërsa punon për të reduktuar rrudhat e shkaktuara nga rrezatimi UV dhe njollat e errëta.

Me një strukturë tepër të lehtë fluide, ky krem kundër diellit është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Formula e tij lë një përfundim të padukshëm dhe natyral të përshtatshëm për të gjitha tonet e lëkurës. Gjithashtu, fakti që përmban pigmente me ngjyrë, përfundon duke e zbardhur tonin e lëkurës, duke e lënë atë me një pamje jashtëzakonisht natyrale.

Uji mineral vullkanik Vichy, Niacinamidet, Peptidet dhe Fraksionet Probiotike punojnë së bashku me Teknologjinë Netlock për të ofruar kujdesin më të mirë për lëkurën. Uji mineral vullkanik Vichy punon për të forcuar lëkurën ndërsa niacinamidet mbrojnë lëkurën nga streset e jashme, qetësojnë irritimin dhe barazojnë njollat e errëta. Përveç kësaj, peptidet dhe fraksionet probiotike kontribuojnë në zvogëlimin e shenjave të plakjes, ndërsa rimbushin ekuilibrin natyral të lëkurës.

Në të njëjtën kohë, një përzierje e agjentëve të fuqishëm kundër diellit funksionon për të siguruar mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezet UVA dhe UVB. Me faktor mbrojtës SPF ultra të lartë 50+ dhe UVA PF 46. Kjo formulë funksionon gjithashtu për të reduktuar shenjat e plakjes si rrudhat dhe pikat e zeza.

 • 10% Ujë Mineral Vulkanik Vichy: i pasur me 15 minerale thelbësore, punon për forcimin e lëkurës;
 •  2% Niacinamide: ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga streset e mjedisit, duke qetësuar lëkurën dhe zbutur tonin e saj;
 • 4% Peptide complex: së bashku me fraksionet probiotike kontribuojnë në reduktimin e shenjave të plakjes duke rimbushur ekuilibrin natyral të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikojeni çdo ditë si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.

Aplikoni 5 deri në 6 pompa në fytyrë rreth syve dhe në qafë.

Firma

Vichy

Mosha

25+

Sasia

40ml

Forma

Shishe me pompë

SPF

50+

AQUA /WATER – ALCOHOL DENAT. – DIISOPROPYL SEBACATE – SILICA – ISOPROPYL MYRISTATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PROPANEDIOL – C12-22 – ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER – NIACINAMIDE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – PERLITE – TOCOPHEROL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – CI 77492 / IRON OXIDES – CAPRYLYL GLYCOL – PENTYLENE – GLYCOL – TRIETHANOLAMINE – HYDROLYZED RICE PROTEIN – CI 77491 / IRON OXIDES – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE – DISUCCINATE – SILICA SILYLATE – ACRYLATES / C10-30 – ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – BUTYLENE GLYCOL – CI 77499 / IRON OXIDES – HYDROXYETHYLCELLULOSE – VITREOSCILLA FERMENT – DISODIUM EDTA – PARFUM / – FRAGRANCE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil UV-Age Daily Water Fluid Tinted (SPF 50+) Promo Pack”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART