- 20%

Vichy – Capital Soleil UV-Age Daily (SPF 50+)

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,480 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Capital Soleil – UV-Age Daily SPF 50+

Capital Soleil UV Age Daily është një formulë e avancuar me mbrojtje të lartë për fytyrën me SPF50+ me një strukturë të lëngshme fluide që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e rrezatimit UV dhe ndotjes, ndërkohë që synon të zhdukë shenjat ekzistuese të foto-plakjes.

Kremi i diellit me spektër të gjerë UVA dhe UVB, është i pasur me aktivë të fuqishëm dermatologjikë: Peptide, Niacinamide dhe Vitaminë E i kombinuar me teknologjinë Netlock, mbron lëkurën dhe ndihmon në korrigjimin e rrudhave dhe njollave të errëta të shkaktuara nga rrezet UV, ndërkohë që vepron dhe forcon lëkurën. Ka funksionin e barrierës mbrojtëse.

Capital Soleil UV Age Daily SPF50+ është një hap i domosdoshëm e thelbësor në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës, gjatë gjithë vitit.

Tekstura e lehtë e kombinuar me teknologjinë e avancuar të kujdesit ndaj diellit siguron një mbulim uniform të padukshëm, që nuk lë shtresë me ngjyrë të bardhë ose ndjesi ngjitëse. Lëkura duket më e shëndetshme, më e lëmuar dhe e mbrojtur.

Udhëzime mbi përdorimin

Shtypni pompën e  UV-Age, vendoseni produktin në lëkurë dhe përhapeni në mënyrë të barabartë derisa të përthithet plotësisht e të bëhet e padukshme në lëkurë. Nëse dëshironi, mund të vendosni produkte dermo-kozmetike mbi bazën e lëmuar dhe të mbrojtur të lëkurës.

Firma

Vichy

Mosha

25+

Forma

Shishe me pompë

Sasia

40ml

Aqua / Water, Alcohol Denat., Diisopropyl Sebacate, Silica, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Propanediol, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Perlite, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Vitreoscilla Ferment, Parfum / Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil UV-Age Daily (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART