- 20%

Vichy – Capital Soleil Protective Water Enhanced Tan (SPF 50)

Original price was: 3,400 Lekë.Current price is: 2,720 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vichy Capital Soleil Solar Protective Water SPF 50 Enhanced Tan

Ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli në një formulim praktik dyfazor. Tekstura ultra e lehtë nuk do të lërë asnjë shenjë në rrobat tuaja të preferuara veror, për më tepër është edhe rezistent ndaj djersës dhe ujit. Formula gjithëpërfshirëse përmban një kombinim të filtrave të diellit që ofrojnë mbrojtje me spektër të gjerë dhe mbrojnë lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezatimit diellor.

Përmban gjithashtu beta-karoten, i cili përmirëson pamjen e nxirjes tuaj për një pamje të shkëlqyeshme dhe të njëtrajtshme.Vitamina E përmbyll formulën me përfitime të fuqishme antioksidante. Praktik dhe i këndshëm për t’u përdorur, ky produkt me siguri do të bëhet i preferuari i verës.

 • Nuk lë shenja në rroba
 • I testuar dermatologjikisht
 • I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme
 • Hipoalergjike

Përbërësit kryesorë

 • Një kombinim gjithëpërfshirës i filtrave të diellit (duke përfshirë, ndër të tjera, Mexoryl SX, Tinosorb S dhe Uvinul T 150) ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit diellor.
 • Beta-karoteni rrit aftësinë e lëkurës për t’u nxirë, duke promovuar një nxirje të shkëlqyeshme dhe të njëtrajtshme.
 • Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm. Në këtë formulë, ajo mbron lëkurën nga radikalet e lira duke minimizuar efektet e fotoplakjes në lëkurë.
 • Uji mineralizues Vichy forcon mbrojtjen natyrore të lëkurës. Ky ujë unik është i pasur me 15 minerale thelbësore, të cilat i japin atij vetitë unike.

Udhëzime mbi përdorimin

Mbroni lëkurën me Capital Soleil Solar Protective Water SPF 50 Enhanced Tan 10 minuta para ekspozimit në diell, duke e riaplikuar çdo disa orë për mbrojtje maksimale.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me spray

Sasia

200ml

SPF

50

AQUA / WATER HOMOSALATE DICAPRYLYL ETHER DIISOPROPYL SEBACATE OCTOCRYLENE ETHYLHEXYL TRIAZONE DICAPRYLYL CARBONATE ETHYLHEXYL SALICYLATE ALCOHOL DENAT. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID PROPANEDIOL TRIETHANOLAMINE BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE CAPRYLYL GLYCOL CI 40800 / BETA-CAROTENE HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL PHENOXYETHANOL POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID TOCOPHEROL TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE PARFUM / FRAGRANCE

*Please be aware that ingredient lists for products in our brand are updated regularly. Please refer to the ingredient list on the product package for the most up-to-date list of ingredients to ensure it is suitable for your personal us

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil Protective Water Enhanced Tan (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART