- 22%

Vichy – Capital Soleil Protective Milk (SPF 50+)

Original price was: 3,400 Lekë.Current price is: 2,640 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Capital Soleil Solar Eco-Designed Protective Milk (SPF 50+)

Qumështi mbrojtës ekologjik Vichy Capital Soleil Solar Solar Protective SPF 50+ është kremi i parë kundër diellit nga Vichy që përfshin dizajn ekologjik si në formulë ashtu edhe në paketim. Ky qumësht mbrojtës ofron mbrojtje të lartë UV me SPF 50+, për shkak të mbrojtjes me spektër të gjerë të ofruar nga Mexoryl XL. Acidi hialuronik dhe uji mineral Vichy, kontribuojnë në veti të vlefshme hidratuese. Si rezultat, ky krem ​​kundër diellit ndihmon lëkurën të ruajë hidratimin deri në 24 orë. Hipoalergjik dhe i testuar dermatologjikisht, ky qumësht mbrojtës është i përshtatshëm edhe për llojet më të ndjeshme të lëkurës. Ashtu si produktet e tjera në gamën e kujdesit ndaj diellit Vichy, ai kombinon më të mirën e kujdesit farmaceutik të lëkurës me një teksturë të lehtë që përthithet shpejtë.

Sa i përket dizajnit ekologjik, Vichy e ka testuar këtë formulë në një mostër përfaqësuese të organizmave ujorë për t’u siguruar që filtrat nuk janë toksikë. Për më tepër, formula bazë, duke përjashtuar filtrat e diellit, është 94% e biodegradueshme dhe nuk përmban asnjë mikroplastikë. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, është paketimi. Ky qumësht mbrojtës vjen në një tub kartoni të projektuar eko, i cili përmban 45% më pak plastikë se tubat e ngjashëm në treg.

Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato më të ndjeshmet;

Acidi hialuronik redukton humbjen transepidermale të ujit dhe promovon hidratimin e lëkurës, duke minimizuar pamjen e linjave të imta dhe rrudhave. Kjo formulë përmban acidin hialuronik të prodhuar nëpërmjet fermentimit të grurit;

Uji mineral Vichy, i cili buron në rrëzë të vullkaneve në Auvergne, forcon mbrojtjen natyrore të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Qumështin Mbrojtës të Eko-Dizenjuar Vichy Capital Soleil Solar Solar SPF 50+ në fytyrë dhe trup përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri pas çdo dy orësh, ose pas notit, djersitjes,fshirjes me peshqir. I përshtatshëm si për fytyrën ashtu edhe për trupin.

 

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

200ml

SPF

50+

AQUA/WATER – GLYCERIN – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOLMETHOXYPHENYLTRIAZINE – ISOPROPYLPALMITATE – ETHYLHEXYLSALICYLATE – PENTYLENEGLYCOL – BUTYLMETHOXYDIBENZOYLMETHANE – ALCOHOLDENAT – ETHYLHEXYLTRIAZONE – ZEAMAYSSTARCH/CORNSTARCH – POTASSIUMCETYLPHOSPHATE – DIISOPROPYLSEBACATE – ORYZASATIVACERA/RICEBRANWAX – STEARICACID – PALMITICACID – PEG-100STEARATE – GLYCERYLSTEARATE – TRIETHANOLAMINE – CAPRYLYLGLYCOL – ACRYLATES/C10-30ALKYLACRYLATECROSSPOLYMER – DROMETRIZOLETRISILOXANE – TRISODIUMETHYLENEDIAMINEDISUCCINATE – TOCOPHEROL – XANTHANGUM – BUTYROSPERMUMPARKIIBUTTER/SHEABUTTER – MYRISTICACID – SODIUMHYALURONATE – CITRICACID – PARFUM/FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil Protective Milk (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART