- 20%

Vichy – Capital Soleil Fresh hydrating milk (SPF 30)

Original price was: 3,300 Lekë.Current price is: 2,640 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vichy sjell qumështin e parë që mbron lëkurën kundër rërës, kripës, klorit dhe erës.

Formula e pasur me ujë termal Vichy forcon barrierën natyrale të lëkurës kundër sulmeve të jashtme. Për të kompensuar dehidratimin e lëkurës nga era, kripa dhe klori, qumështi është pasuruar me acid hialuronik për një hidratim që zgjat 24 orë.

Tekstura e butë xhel-krem ofron një ndjesi freksie në lëkurë, nuk ngjit dhe nuk lë shenja të bardha.

 • Rezistent ndaj ujit, edhe pas 40 minutash
 • Parandalon rërën të ngjitet në lëkurë
 • Parandalon kripën të ngjitet në lëkure
 • 35% më shumë hidratim në lëkurë
 • Forcon barrierën e lëkurës
 • Hipoalergjik
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni të paktën çdo 2 orë.

Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

300ml

Aqua, C-12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Isohexadecane, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoymethane, Nylon-12, Octocrylene, Zea Mays Stays/Corn Starch, Alcohol Denat., Potassium Cetyl Phosphate, Synthetic Wax, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Disodium EDTA, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, PEG-100 Stereate, Phenoxyethanol, Silica, Stearic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Capital Soleil Fresh hydrating milk (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART