- 20%

Vichy – Aqualia Thermal balsam për sytë

Original price was: 3,070 Lekë.Current price is: 2,456 Lekë.

(Aqualia Thermal eye balm)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Aqualia Thermal balsam për sytë

Trajtimi i fuqishëm i konturit të syve Aqualia hidraton dinamikisht konturin e syve të thatë dhe të dehidratuar, duke shpërndarë ujë në mënyrë të barabartë në të gjitha zonat, për hidratim të qëndrueshëm 24 orë.

Për herë të parë, Vichy Thermal Spa Water kombinohet me 3 sheqerna energjikë për të stimuluar lëvizjen e ujit rreth syve, për një çehre më të ndritshme dhe të freskët.
Acidi hialuronik: një përbërës aktiv i njohur për vetitë e tij mbushëse
Aquabioryl TM: përbërës aktiv i patentuar ultra-hidratues që amplifikon ndjenjën e rehatisë dhe butësisë gjatë dhe pas aplikimit
λ-Carrageenans: një ekstrakt i algave të kuqe, i cili mban hidratimin në lëkurë për të siguruar shpërndarje të mirë të ujit

 • Rrathët e errët janë më pak të dukshëm në mbrëmje.
 • Linjat e imëta nga dehidrimi zbuten.
 • Shenjat e lodhjes rreth syrit zvogëlohen. Pas 4 javësh, zvogëlimi i fryrjes me 20%.
 • Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik. Formula e saj hipoalergjike e testuar nga ana dermatologjike e bën atë të përsosur për lëkurë të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në mëngjes dhe në mbrëmje në sipërfaqen delikate rreth syve, pasi keni hequr make up-in. Vendoseni produktin me lëvizje rrethore me majat e gishtave, duke ushtruar pak presion nga brenda në pjesën e jashtme të konturit të syrit.

Përsëriteni këtë masazh në qepallën e sipërme.

Firma

Vichy

Mosha

40+

Forma

Tubet roll-on

Sasia

15ml

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Methylparaben, Serine, Sodium Hyaluronate, Escin, Sodium Chloride, Cellulose Acetate Butyrate, Phenoxyethanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Citric Acid, Xanthan Gum, Dextran sulfate, Polyphosphorycholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene, Glycol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Aqualia Thermal balsam për sytë”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART