- 20%

Vichy – Aminexil Clinical 5 Men

7,440 Lekë

In stock

Kategoria: Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Vichy – Aminexil Clinical 5 Men

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Men  është një trajtim i kujdesit kundër rënies së flokëve që vepron në 5 veprime të synuara në flokë. Ideal për burrat, rënia e flokëve e të cilëve është e përsëritur.

Ky kujdes kundër rënies së flokëve është një risi e vërtetë pasi është formuluar në bazë të një Kompleksi Klinik 5 Aminexil që është një shoqatë ekskluzive e Aminexil, molekulës referuese kundër rënies së flokëve me efikasitet klinik të provuar dhe me 5 përbërës aktivë: Arginine, SP94, Kafeina ,Octeine,Mineralizimi i Ujit Termal Vichy.

Nga rrënja  vepron duke përforcuar ankorimin në lëkurën e kokës në mënyrë që të zvogëlojë rënien e flokëve në 6 javë. Koka masazhuese do të stimulojë mikro-qarkullimin.

 • Ky trajtim rit në mënyrë efektive rezistencën e flokëve, ato janë më të trasha dhe më rezistente.
 • Teksturë  jo e yndyrshme, jo ngjitëse.
 • Hipoalergjik, i testuar në skalpin e ndjeshëm të kokës.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Trajtim intensiv: 1 monodozë në ditë për 6 javë. Mund të aplikohet në flokë të thatë ose të lagur.
 • Trajtim për mirëmbajtje: 3 monodoza në javë.
Firma

Vichy

Mosha

Të gjithë

Forma

Ampula

Sasia

21

Aqua (eau), alcool dénat., oxyde de diaminopyrimidine, arginine, acide citrique, huile de ricin hydrogénée PEG-40, glucoside de carthame (Carthamus), parfum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vichy – Aminexil Clinical 5 Men”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART