Vianex – Tonotil Plus

2,500 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vianex  Tonotil Plus

Kërkesat gjithnjë në rritje të jetës së përditshme, të kombinuara me një dietë të pabalancuar, mund të çojnë në një ndjenjë lodhjeje fizike dhe mendore.

Përmban një përbërje unike të aminoacideve dhe vitaminës B12, të cilat trajtojnë në mënyrë efektive ndjenjën e lodhjes dhe dobësisë.

Ai përmban një përbërës aktiv shtesë, L – Carnitine, i cili është i përfshirë në prodhimin e energjisë në trup.

 • Aminoacidet, thelbësore për të rinjtë dhe të rriturit janë komponentë kyç për funksionimin e duhur të trupit.
 • L-Fosfotreonina është një aminoacid thelbësor dhe ne duhet ta marrim atë përmes dietës, pasi trupi nuk mund ta sintetizojë vetë.

Në kohë rritjeje, rikuperimi ose stresi, kur trupi nuk është në gjendje të sintetizojë në mënyrë adekuate aminoacidet gjysmë thelbësore L-Argininë, L-Glutaminë & L-Fosfoserinë, dieta mund të mos jetë e mjaftueshme.

Vitamina B12 është e rëndësishme në çdo moshë, ate e gjejmë në produktet me origjinë shtazore. Kjo vitaminë është e nevojshme për vegjetarianët, të moshuarit dhe njerëzit me sëmundje të zorrëve, mungesa e saj mund të shkaktojë lodhje dhe dëmtim të kujtesës.

Vitamina B12 është e nevojshme për formimin e qelizave të reja të kuqe të gjakut, funksionimin normal të sistemit nervor dhe imunitar dhe kontribuon në prodhimin e energjisë.

L-Karnitina për energjinë qelizore: L-Carnitine është një derivat i aminoacideve L-Lysine dhe L-Methionine, dhe sintetizohet normalisht nga trupi.

Më shumë se 98% e L-Carnitine gjendet në sistemin muskulor dhe kryesisht në muskulin e zemrës.

Funksioni i saj kryesor është të transportojë acide yndyrore me zinxhir të gjatë në mitokondritë e qelizave për prodhimin e energjisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 10 vjeç: 1 flakon para mëngjesit

Hiqni kapakun metalik të shishes. Shtypni pistonin e kuq që përbërësit e kapakut të bien në tretësirë. Tundeni mirë shishen. Hiqeni kapakun dhe holloni tretësirën në një gotë me ujë.

Firma

Vianex S.A

Mosha

10+

Sasia

10x10ml

Forma

Flakon

sorbitol (sweetener), mannitol, gelatin, polyethylene glycol 4000, sodium benzoate (preservative), bitter almond aroma and purified water.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vianex – Tonotil Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART