Vianex – Tonotil (ampula)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,800 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Tonotil janë ampula me aminoacide që rekomandohen në rastet e lodhjeve fizike dhe mendore.

Aminoacidet e pranishme në këtë përbërje nxisin në mënyrë efektive trupin.
Ndihmojnë në relaksimin fizik, mendor, emocional, reduktojnë tensionin nervor dhe ndihmojnë në ripërtëritjen e trupit pas ndërhyrjeve kirurgjikale apo dhe sëmundjeve.

Tonotil mundëson marrjen e dozës ditore të aminoacideve esenciale (aminoacide që nuk mund të prodhohen nga vetë trupi – duhet të merren me anë të dietës ushqimore).

Ndihmon tek fëmijët dhe të rinjtë në periudha të ngarkesës mendore nga studimet ose që kryejnë aktivitet fizik dhe nuk kanë një dietë ushqimore të mjaftueshme.

Mund të përdoret me siguri të plote tek fëmijët (mbi 10 vjeç), të rriturit dhe të moshuarit pasi nuk shfaq asnjë kundërindikim apo efekt anësor.

Tonotil përmban:

Argnininë – aminoacid esencial që merr pjesë në sintezën e proteinave ( proteinave strukturore, enzimave, proteinave të gjakut, etj.).  Ndihmon në detoksikimin e trupit.

Glutaminë – luan një rol të rëndësishëm në metabolizmin e trupit dhe kryesisht në metabolizmin e indit nervor. Ndihmon në detoksikimin e trurit.

Phosphoserine dhe phosphothreonine – marrin pjesë në sintezën e acideve nukleike dhe shumicës së fosfoproteinave në tru. Fosfori që përmbajnë përdoret nga trupi si burim energjie.

Hydroxycobalamine – E njohur ndryshe si Vitamina B12. Ndihmon në sintezën e proteinave të përfshira në biosintezën e acideve nukleike.

Sorbitol – është një sheqer i toleruar mjaft mirë nga diabetikët.

Tonotil mbështet qelizat me elementët që ato kanë nevojë pa shtuar elemente kimikë jo normal për trupin.

Doza e rekomanduar:

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 10 vjeç: 1 flakon, përpara mëngjesit. Hiqni kapakun metalik të shishes. Shtypni pistonin e kuq që përbërësit e kapakut të bien në tretësirë. Tundeni mirë shishen. Hiqeni kapakun dhe holloni tretësirën në një gotë me ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vianex S.A

Mosha

Të gjithë

Forma

Ampula

Sasia

10 (x10ml)

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vianex – Tonotil (ampula)
 • .

  Super efektiv

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART