- 10%

Vi Derm – Retinol Age-Defying Treatment Moisturizer

Original price was: 12,500 Lekë.Current price is: 11,250 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vi Derm – Retinol Age-Defying Treatment Moisturizer

Retinol Age-Defying Treatment Moisturizer nga Vi Derm ofron përtëritjen e përditshme të lëkurës në një serum hidratues elegant. Rinovon pamjen e lëkurës, dhe e bën atë më të lëmuar dhe më rrezatuese. Aprovuar nga dermatologu.

Ky hidratues ditor me shumë funksione me Acid glikolik 10% pastron qelizat e zbehta e pa gjallëri të lëkurës, radikalet e lira dhe çngjyrosjen duke krijuar një rrugë për përthithjen optimale të Retinolit për të riparuar qelizat dhe stimuluar formimin e kolagjenit të ri. THD Ascorbate (Vitamina C) rrit prodhimin e kolagjenit me mbrojtjen antioksiduese, duke i dhënë lëkurës shkëlqim. I butë për t’u përdorur çdo ditë duke ofruar një ndryshim të dukshëm në teksturë dhe tonalitet, për një çehre të përsosur të lëkurës suaj.

 • Acidi glikolik 10%: Ristrukturon dhe rikthen tonalitetin e lëkurës
 • Retinoli: Stimulon qarkullimin e qelizave për të ndihmuar në minimizimin e shenjave të plakjes, zvogëlimin e dukshëm të madhësisë së poreve dhe largimin e qelizave të vdekura të lëkurës.
 • THD Askorbat (Vitaminë C): Një formë e qëndrueshme dhe më efikase e vitaminës C që rrit prodhimin e kolagjenit, mbron nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe ofron ndriçim për një çehre më rrezatuese.
 • Aloe Vera: Zbut, hidraton dhe parandalon humbjen trans-epidermale të ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Pastrojeni lëkurën tërësisht me pastruesin tuaj. Aplikoni një deri në dy pompa në fytyrë dhe qafë dhe masazhojeni. Përdoreni në mëngjes dhe mbrëmje.

Nëse përdorni Vi Derm Vitamin C Brightening Concentrate, aplikojeni Retinol Age-Defying Treatment Moisturizer përpara koncentratit.

Firma

Vi Derm

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50 ml

Water, Glycolic Acid, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, PEG-6, Azelaic Acid, Cetyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Sorbitan Olivate, Retinol, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 60, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Phenoxyethanol, Sclerotium Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vi Derm – Retinol Age-Defying Treatment Moisturizer”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART