- 10%

Vi Derm – Retinoic Serum with 0.1% Tretinoin

8,550 Lekë

Përdorimi vetëm me rekomandim nga mjeku.

Përshkrimi i Produktit

Vi Derm Beauty – Retinoic Serum with 0.1% Tretinoin

Tretinoina ofron korrigjim të provuar dhe të dukshëm të fotodëmtimit, nga linjat e imëta dhe rrudhat deri tek njollat dhe pikat e errëta.

Ky trajtim është mënyra më e shpejtë për të korrigjuar shenjat më të mëdha, të plakjes së lëkurës dhe fotoplakjes. Tretinoina (acid retinoik i pastër) 0,1% me veprim të shpejtë, i rekomanduar nga dermatologu, përshpejton rezultatet tek rrudhat dhe në tekstura jo uniforme e lëkurës, ndërsa rikthen rrezatimin dhe gjallërinë. Tretinoina e kombinuar me vitaminën C me funksion ndriçues, zbut strukturën e ashpër të lëkurës dhe largon njollat ​​e errëta. Vitamina E hidraton dhe mbron nga thatësia dhe acarimi i lëkurës.

 • Tretinoin 0.1%: E provuar klinikisht për të transformuar pamjen e lëkurës duke përshpejtuar qarkullimin e qelizave. Ndihmon në minimizimin e dëmtimit nga dielli dhe rrudhave, duke i mbajtur poret të pastra.
 • Acidi Askorbik (Vitamina C): Antioksidant që mbron kundër dëmtimit të radikaleve të lira, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe ofron ndriçim, zbardhim.
 • Vitamina E: Antioksidant i fuqishëm që mund të mbrojë, riparojë dhe shtojë hidratimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Pastrojeni lëkurën tërësisht me pastruesin tuaj. Aplikoni një deri në dy pompa në fytyrë dhe qafë dhe masazhojeni çdo natë, ose sipas rekomandimit të mjekut tuaj.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vi Derm

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vi Derm – Retinoic Serum with 0.1% Tretinoin”

Water, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Ceteareth-20, Sorbitol, PEG-6, Retinoic Acid, Phenoxyethanol, Glycol Distearate, Glycol Stearate, Dimethicone, Zea Mays (Corn) Oil, Ethylhexylglycerin, Glycol, BHT.

0/5 (0 Reviews)

LART