- 10%

Vi Derm Beauty – Daily UV Defense Board Spectrum SunScreen (SPF 50)

4,500 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Daily UV Defense Board Spectrum SunScreen (SPF 50)

Krem dielli  me UVA dhe UVB me spektër të gjerë mbrojtës kundër plakjes së lëkurës i cili qetëson dhe korrigjon dëmtimet nga dielli.

SPF-ja me ndjesi te mëndafshtë përzien filtrat kimikë të kremit të diellit me bllokuesit fizikë UV për mbrojtje me spektër të gjerë kundër plakjes numër 1 të lëkurës: rrezet UV.

Ka një përfundim të rehatshëm që është kaq i pastër, saqë do të dëshironi ta vendosni në lëkurë çdo ditë. Përzierja botanike super-hidratuese e Aloes, Pueraria Lobata Root dhe Kamomilit ndihmon në mbajtjen larg të inflamacionit, ndërsa çaji jeshil antioksidant ndalon dëmtimet para-ekzistuese nga dielli.

 • Oksid zinku 10.8%
  Filtër mbrojtës ndaj diellit mineral (fizik) që reflekton dhe shpërndan rrezet UV që shkaktojnë plakje të lëkurës.
 • Oktinoksat 7.5%
  Filtër mbrojtës ndaj rrezeve UVA/UVB.
 • Aloe Vera
  Zbut, hidraton dhe parandalon humbjen trans-epidermale të ujit.
 • Çaji jeshil
  Antioksidant që ndihmon në mbrojtjen dhe zbutjen, rrit pamjen rinore të lëkurës dhe ndihmon në minimizimin e shenjave të plakjes.

Pa paraben,Vegan, Cruelty FREE, Pa aromë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 15 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikoni sipas nevojës ose pas tharjes me peshqir, notit ose djersitjes.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vi Derm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

59ml

SPF

50+

Water, Polysorbate 60, Coconut Alkanes, C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecyl Neopentanoate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Benzyl Alcohol, Dimethicone, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Pueraria Lobata Root Extract.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vi Derm Beauty – Daily UV Defense Board Spectrum SunScreen (SPF 50)”

LART