Vertebene® Disc – Për forcimin e disqeve spinale dhe të kolonës vertebrale

(2 përshtypje mbi produktin)

3,780 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vertebene® disc kapsula janë një kombinim unik me përbërës të cilësisë së lartë që janë të dizenjuara specifikisht për forcimin e disqeve spinale dhe të kolonës vertebrale.

Përbërësit e Vertebene® disk kapsula ekzistojnë në formë të përthithshme në disqet tuaja spinale. Kjo siguron që trupi juaj mund të përthithë nutrientet dhe ti transportojnë ato në disqet spinale.

Vitamina C është e njohur si antioksidant. Është e konfirmuar nga EU që Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion të mirë të kockave.

Kolagjeni është një proteinë e indeve lidhëse. Është proteina më e zakonshme e trupit të njeriut. Kolagjeni forcon tendinat dhe muskujt skeletorë si dhe ligamentet që mbështesin kolonën vertebrale. Marrja e kolagjenit është e rëndësishme për mbajtjen e artikulacioneve dhe kockave të shëndetshme.

Acidi Hialuronik mban ujin në qeliza dhe rrit elasticitetin duke rikthyer funksionin amortizues të shtyllës kurrizore.

Ekstrakt bamboo përmban të pakten 75% acid silicik natyral që kontribuon në elasticitetin e indit lidhës dhe siguron elasticitetin e tij duke siguruar stabilitet në forcat që ushtrohen tek ligamentet e shtyllës kurrizore. Qëllimi i acidit silicik është të vendosë ndërlidhjen midis mukopolisakarideve, kolagjenit dhe elastinës.

N-Acetil Glukozamine vepron si ruajtës i ujit në disqet intervertebrale dhe artikulacionet dhe është komponent thelbësor i lëngut sinovial. Ka gjithashtu veti anti inflamatore dhe qetësuese të dhimbjes dhe është përgjegjës për balancën midis ndërtimit dhe degradimit të kërceve.

L-Lysine është një aminoacid thelbësor tek njerëzit. Nuk mund të prodhohet nga trupi vetë, prandaj duhet të merret nga jashtë. L-Lysinë përdoret për rritjen e kockave dhe muskujve, mbështet çlirimin e hormoneve të rritjes dhe stimulon sistemin imunitar. L-Lysine rregullon balancën e nitrogjenit në muskuj dhe ndihmon në ruajtjen e kalciumit në kocka, duke kontribuar në këtë mënyrë në ngadalësimin e osteoporozës.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e 2-3 kapsulave në ditë gjatë ose pas ushqimit me një sasi të bollshme uji (0.25l)

Firma

Vertebene

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

  2 capsules
contain
RDA* 3 capsules
contain
RDA*
Collagenhydrolysat consisting of: 600 mg -** 900 mg -**
   – Collagen Type II 360 mg -** 540 mg -**
   – Mucopolysaccharides 180 mg -** 270 mg -**
   – Hyaluronic acid 60 mg -** 90 mg -**
N-Acteyl Glucosamine 200 mg -** 300 mg -**
Bamboo extract 140 mg -** 210 mg -**
L-Lysine Hydrochloride 56 mg -** 84 mg -**
Vitamin C 60 mg 75 %* 90 mg 112,5 %*
* recommended daily allowance (RDA) according to EU

** no guideline value available
Pështypjet mbi produktin
 • 4.5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vertebene® Disc – Për forcimin e disqeve spinale dhe të kolonës vertebrale
 • .

  I mrekullueshem

 • Jonela D. (blerës i verifikuar)

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART