Zbritje

Uriage – Ujë Termal

(1 përshtypje mbi produktin)

1,000 Lekë1,432 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Uriage Ujë Termal

Uji Termal Uriage, një ujë unik i cili buron në zemër të Alpeve Franceze, ka rrjedhur për 75 vjet nëpër shkëmbinj, me  kalimin e stinëve, ai pasurohet me minerale dhe kripëra duke u kthyer  kështu një burim shkëlqimi për lëkurën tuaj.

 • Hidraton
  Falë përqendrimit të lartë në kripëra minerale të ngjashme me NMF të lëkurës (Faktorët Natyrorë Hidratues), ofron përfitime unike hidratuese.
 • Qetëson
  Qetëson lëkurat e ndjeshme, falë përmbajtjes së lartë të kripërave të kalciumit dhe magnezit.
 • Mbron
  Silici përforcon filmin hidrolipidik të lëkurës. Ndihmon gjithashtu në rivendosjen e barrierës kutane, falë kripërave minerale.

Mund te perdoret ne problematika te ndryshme te lekures si me poshte:

 • Lëkurë e irrituar
 • Dermatoza
 • Ekzemë, skuqje
 • Dermatoza e qepallave
 • Eritema e diellit
 • Pas procedura dermo- kozmetike, etj

Ne perditshmerine tuaj mund ta perdorni per :

 • Hidratim
 • Fiksimin e make-up-it
 • After-shave
 • Pas sportit
 • Pas epilimit, etj

Udhëzime mbi përdorimin

Spërkateni sipas nevojës. Lëreni të veprojë,mos e thani menjëherë.

Info. Shtesë

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

150ml, 300ml

100% Uriage Thermal Water

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Uriage – Ujë Termal
 • Xhuljana g.

  e kam provuar, eshte i mire per qetesimin e lekures, ka shije te kripur ndryshe nga avene. E perdorni per cdo irritim edhe te bebat.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART