- 20%

Uriage – Roséliane CC Cream (SPF 50+)

2,240 Lekë

Nuanca Light

(Përkujdesje për lëkurë të ndjeshme)

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Roséliane CC Cream (SPF 50+)

I krijuar për lëkurën e ndjeshme me tendencë për skuqje, Roséliane CC është kremi i parë që ofron mbrojtje shumë të lartë të kujdesit të lëkurës dhe mbulim. Fsheh skuqjen, njëtrajtëson tonin e lëkurës dhe i shton shkëlqim lëkurës, ndërsa ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB. I pajisur me një kombinim ekskluziv të përbërësve aktivë të patentuar, hidraton, ka një veprim qetësues afatgjatë ndaj ndjesive të djegies dhe rinovon barrierën e lëkurës për të mbrojtur më mirë atë nga agresionet e jashtme. I disponueshëm në nuancën Light.

Rikthen veprimin qetësues në lëkurë dhe hidratimin për një kohë të gjatë

Duke qenë i pasur me ujë termal Uriage me veti hidratuese dhe qetësuese, të lidhura me kompleksin e patentuar Cerasterol 2F me bazë Ceramidesh, ky krem ​​përforcon barrierën e lëkurës, rregullon barrierën imunitare dhe ofron rehati të menjëhershme dhe afatgjatë në lëkurë.

Mbron nga rrezet UVA dhe UVB

Kompleksi i tij i filtrave ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVB-UVA dhe ndihmon në procesin e parandalimit të skuqjes.

Mbulon skuqjen dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës

Kompleksi i patentuar TLR2-Regul vepron në mënyrë sinergjike me përbërësit Ginseng dhe ekstraktet e algave të kuqe për të qetësuar dhe reduktuar skuqjen. Pigmentet e tij të lehta dhe mbuluese, të pasura me minerale, korrigjojnë dhe mbulojnë menjëherë skuqjen, lëkurën e zbehtë ose jo të njëtrajtshme.

 • Produkt jo komedogjenik i testuar dermatologjikisht.
 • Teksturë  jo e yndyrshme e cila aplikohet lehtë dhe përhapet shpejt në lëkurë. Nuanca Light.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë. Në mbrëmje rekomandohet të aplikoni kremin kundër skuqjes Roséliane pa mbulim.

Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua (Water, Eau), Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Propanediol, Ci 77492 (Iron Oxides), Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Decyl Glucoside, Triacontanyl Pvp, Hydrogenated Palm Glycerides, Parfum (Fragrance), Chlorphenesin, Xanthan Gum, Ci 77491 (Iron Oxides), Mica, Triethoxycaprylylsilane, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, O-Cymen-5-Ol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Ci 77499 (Iron Oxides), Phytosphingosine, Raspberry Seed Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Silica, Sorbitol, Asiaticoside, Bht, Maltodextrin, Asparagopsis Armata Extract, Panax Ginseng Root Extract, Tocopherol, Ascophyllum Nodosum Extract, Tin Oxide, Potassium Sorbate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Roséliane CC Cream (SPF 50+)”

LART