- 25%

Uriage – Keratosane 30

1,762 Lekë

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Keratosane 30

Kallot që shfaqen në thembra, bërryla, duar, etj., formohen nga një akumulim i qelizave të vdekura në sipërfaqen e lëkurës të quajtur hyperkeratosis. Kératosane 30 është një produkt që ul dukshmërine e kallos së lëkurës, edhe atë më të theksuar, falë veprimit keratolitik me 30% ure. Vepron mbi kallot e theksuara dhe mbi psoriazën. Mund të përdoret nga fëmijët dhe të rriturit në këmbë, bërryla dhe gjunjë. Xhel krem i cili ndihmon në rivendosjen e pamjes së butë dhe të qetësuar të lëkurës.

Përbërësit aktivë:

 • Ujë termal Uriage
 • Urea 30 %
 • Glycin
 • Dextran sulphate
 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjenik
 • Fragrance free

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni dy herë në ditë ose siç nevojitet në zonat e prekura. Masat paraprake të përdorimit: lëkura shumë e ndjeshme mund të përjetojë ndjesi pickimi.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

AQUA (WATER, EAU) – UREA – GLYCERIN – GLYCINE – PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) – SQUALANE – SORBITAN STEARATE – ALGIN – POLYSORBATE 60 – PHENOXYETHANOL – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – CHOLESTEROL – SODIUM DEXTRAN SULFATE – SODIUM HYDROXIDE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Keratosane 30”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART