- 20%

Uriage – Glow Up Water Essence

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Glow Up Water Essence

Formula ekskluzive e ujit termal Uriage është e pasuruar me minerale, Kalcium [Ca] dhe Magnezium [Mg], për të forcuar barrierën e hidratimit. E pasur  me Acid Hyaluronic me peshë të lartë molekulare , ekstrakt të pemës së mëndafshi dhe prebiotik, The Glow up Water Essence hidraton intensivisht dhe zbulon shkëlqimin natyral të lëkurës. Tekstura unike e ujit shkrihet menjëherë në lëkurë pa lënë film vajor, për një ndjesi gjallëruese freskuese!

Hidraton & përforcon barrierën kutane
• Uji termal përforcon barrierën dhe hidratimin e lëkurës.
• Probiotiku [Inulina]  ka një rol përcaktues në balancimin e barrierës së lëkurës.

Ofron shkëlqim 
• Ekstrakti i pemës së mëndafshit detoksifikon qelizat për të zbutur ngjyrën dhe për të rritur shkëlqimin.
• Acidi Hyaluronic ka hidratues të menjëhershëm. Shkëlqimi, butësia dhe butësia e lëkurës rikthehen.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose mbrëmje në të gjithë fytyrën, vetëm ose të kombinuar me kujdesin tuaj të përditshëm të lëkurës në një lëkurë të pastruar dhe të thatë në mënyrë perfekte. Shmangni kontaktin me sytë.

Hapi i parë: Vendosni disa pika Essence në pëllëmbën e dorës.
Hapi i dytë: Fërkoni duart së bashku.
Hapi i tretë: Aplikoni në fytyrën tuaj duke filluar nga qendra me pas në skaje.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

AQUA (WATER, EAU) ● DIGLYCERIN ● 1,2-HEXANEDIOL ● ALBIZIA JULIBRISSIN BARK EXTRACT ● GLYCERIN ● XYLITYLGLUCOSIDE ● ANHYDROXYLITOL ● INULIN ● PEG-80 GLYCERYL COCOATE ● XYLITOL ● SODIUM HYALURONATE ● CALCIUM GLUCONATE ● GLUCOSE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● XANTHAN GUM ● POLYQUATERNIUM-51 ● MAGNESIUM GLUCONATE ● SODIUM BENZOATE ● CITRIC ACID

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Glow Up Water Essence”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART