- 20%

Uriage – Eau Thermal Water Cream Tinted Compact (SPF 30)

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 2,320 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Eau Thermal Water Cream Tinted Compact (SPF 30)

Uriage Water Cream Tinted Compact është një krem kompakt që hidraton, mbron dhe unifikon lëkurën në të njëjtën kohë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Ofron teksturë natyrale dhe gjithashtu një aromë të këndshme dhe të freskët. Shërben si mburojë kundër ndotjes dhe në të njëjtën kohë është i pasur me filtrat minerale UV për mbrojtjen UVA/UVB.

Përbërësit aktivë: 

 • Uji termal Uriage
 • Kompleksi i filtrave UVA-UVB
 • Vitamin C dhe E
 • Acid Hyaluronik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël mbi sfungjer dhe vendoseni në zonën që doni të mbuloni. Më pas vendoseni në të gjithë fytyrën pa harruar edhe dekolten e qafën.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Pudër

Sasia

10gr

SPF

30

Diisopropyl Sebacate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Copernicia Cerifera Cera (Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Titanium Dioxide [Nano], Zinc Oxide [Nano], Polyethylene, Ci 77492 (Iron Oxides), Mica, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Mineral Salts, Polymethyl Methacrylate, Alumina, Parfum (Fragrance), Ci 77491 (Iron Oxides), Aqua (Water, Eau), Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Ci 77499 (Iron Oxides), Simethicone, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Sodium Hyaluronate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Eau Thermal Water Cream Tinted Compact (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART