Uriage – DS Hair Kerato-Reducing Treatment Shampoo

2,050 Lekë

Kategoritë: , Etiketa: Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Uriage – DS Hair Kerato-Reducing Treatment Shampoo

Inovacioni DS Hair: linja e parë e shampove që përfshin ujin termal nga Alpet Franceze. Kjo shampo trajtimi kerato-reduktuese eleminon zbokthin e thatë dhe atë të yndyrshëm. Skalpi pastrohet dhe kruarjet qetësohen. Fokët mbeten të butë, të bukur dhe me shkëlqim.

Veprim qetësues
Teknologjia e patentuar TLR2-Regul e kombinuar me ujë termal punojnë posaçërisht për të qetësuar dhe mbrojtur lëkurën e kokës.

Veprimi Keratoregulues
Efikasitet i shtuar me acid salicilik për të shtresuar skuamat.

Veprimi pastrues
Kombinimi i piroktonit olaminë dhe laktatit të zinkut lufton dhe parandalon Malassezinë e tepërt që përkeqëson zbokthin.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në javë në flokë të lagur, në ballë dhe në qafë. Masazhojeni butë, lëreni për 2-3 minuta dhe më pas shpëlajeni tërësisht. Për rezultate optimale, përdorni së bashku me locionin DS hair regulating lotion. Shmangni kontaktin me sytë.

Nuk është i përshtatshëm për fëmijët nën 3 vjeç, për gratë shtatzëna ose gjidhënëse.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Uriage

Mosha

3+

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Aqua (Water, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Parfum (Fragrance), Butylene Glycol, Salicylic Acid, Peg-4 Distearyl Ether, Piroctone Olamine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Zinc Lactate, Polyquaternium-22, Sodium Chloride, Polyacrylate Crosspolymer-6, Laureth-2, Peg/Ppg-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Isostearamide Mipa, Distearyl Ether, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Laurate, Coconut Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Citric Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Phytosphingosine, T-Butyl Alcohol, Alcohol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Asiaticoside, Potassium Sorbate

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – DS Hair Kerato-Reducing Treatment Shampoo”

LART