- 20%

Uriage – Depiderm Anti-Brown Spot Daytime Care (SPF 50+)

3,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Depiderm Anti-Brown Spot Daytime Care SPF50+

Anti-Brown Spot Daytime Care SPF50+ ndihmon në parandalimin e shfaqjes së njollave dhe mbron zonat që i janë nënshtruar trajtimeve dermatologjike (lazer, peeling sipërfaqësor etj.). Veprimi korrigjues dhe efekti mbulues që ofron minimizon imperfeksionet e shkaktuara nga pigmentimi. Formula përfshin Ujin Termal Uriage që hidraton lëkurën dhe ruan barrierën duke lënë një lëkurë të butë dhe efekt jo-ngjitës. Mbron lëkurën nga rrezet UVA-UVB dhe radikalet e lira për të parandaluar shfaqjen e njollave.

 • Testuar dermatologjikisht
 • Jo-komedogjenik
 • Pa aromë

Udhëzime mbi përdorimin

Para ekspozimit në diell, vendosni një sasi të mjaftueshme në fytyrë, dekolte dhe duar për të mbuluar plotësisht zonat e ekspozuara. Aplikojeni shpesh, edhe nëse jeni të mbrojtur mirë, ekspozohuni  minimalisht. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Uriage

Mosha

20+

Forma

Shishe

Sasia

30ml

SPF

50+

Aqua (Water, Eau), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isononyl Isononanoate, Tapioca Starch, Polymethyl Methacrylate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Glycerin, Steareth-2, Steareth-21, Phenoxyethanol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Maltodextrin, Cetyl Alcohol, Glycyrrhetinic Acid, Chlorphenesin, Sucrose Dilaurate, O-Cymen-5-Ol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Polymethylsilsesquioxane, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Pisum Sativum Extract (Pisum Sativum (Pea) Extract), Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Ci 75470 (Carmine), Tocopherol, Sodium Citrate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Depiderm Anti-Brown Spot Daytime Care (SPF 50+)”

LART