- 35%

Uriage – Bariesun Ultra-Light Fluid (SPF 50+)

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 1,885 Lekë.

Krem dielli SPF 50+ i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariesun Ultra-Light Fluid (SPF 50+)

Bariésun Ultra-Light është një fluid ultra i lehtë me mbrojtje shumë të lartë UVB-UVA-Blue Light, që është rezistent ndaj ujit, i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

 • Ndihmon në parandalimin e fotoplakjes të shkaktuar nga rrezet ultraviolet dhe blu.
 • Është i padukshëm, jo ngjitës, jo komedogjenik dhe pa aromë.
 • Nuk irriton sytë.
 • I testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni një dozë të mjaftueshme të produktit përpara ekspozimit në diell.
 • Riaplikojeni shpesh veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.
 • Tundeni mirë para përdorimit.
Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

30ml

SPF

50+

Aqua (water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Heptyl Undecylenate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano], Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Dimethicone, Silica, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Peg-45/dodecyl Glycol Copolymer, Sodium Chloride, Decyl Glucoside, Magnesium Sulfate, Glycerin, Glucose, Glyceryl Behenate, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Succinoglycan, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, Trehalose, Citric Acid, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Ultra-Light Fluid (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART