Zbritje

Uriage – Bariésun Tinted Cream (SPF 50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 1,885 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun Tinted Cream (SPF 50+)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, kremi ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme garanton kënaqësi sa herë që aplikohet. Ky krem unifikon ngjyrën e lëkurës duke i dhenë një shkëlqim të artë. Garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe përthithje të shpejtë. Vjen ne dy nuanca , Fair Tint dhe Golden Tint.

Produkt i testuar nën kontroll dermatologjik. Prodhuar në Francë.

Benefitet e produktit :

 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky krem garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër thatësisë.

Përbërësit aktivë :

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

Udhëzime mbi përdorimin

Krem me ngjyrë me mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit, i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Aplikoni një sasi të mjaftueshme të produktit përpara ekspozimit në diell. Përsëriteni aplikimin shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Info. Shtesë

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

Nuanca

Fair Tint, Golden Tint

Golden Tint:
Aqua (water), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano], CI 77891 (titanium Dioxide), Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Triacontanyl Pvp, CI 77492 (iron Oxides), Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides, Glucose, CI 77491 (iron Oxides), Xanthan Gum, Parfum (fragrance), Coco-glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Triethoxycaprylylsilane, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, O-cymen-5-ol, CI 77499 (iron Oxides), Trehalose, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Light Tint:
Aqua (water), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano], CI 77891 (titanium Dioxide), Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Triacontanyl Pvp, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Butylene Glycol, Glucose, CI 77492 (iron Oxides), Xanthan Gum, Parfum (fragrance), Coco-glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Hydrogenated Palm Glycerides, CI 77491 (iron Oxides), Triethoxycaprylylsilane, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, O-cymen-5-ol, Trehalose, Propylene Glycol, CI 77499 (iron Oxides), Citric Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Uriage – Bariésun Tinted Cream (SPF 50+)
 • .

  Me pelqen fair tint

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART