- 20%

Uriage – Bariesun Spray (SPF 30)

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,400 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun Spray (SPF 30)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, ky spray ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky spray garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe përthithje të shpejtë. Përbërja e tij parandalon tharjen e lëkurës dhe foto-plakjen. Tekstura e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të lehtë ofron një përdorim mjaft komod. Me përthithje të shpejtë dhe i papërshkueshëm nga uji, siguron një mbrojtje të lartë.

Benefitet e produktit

 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV*.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky locion garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër dehidrimit.

* Pa oktokrilen, kinamat, paraben, alkool.

Përbërësit aktivë

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë produktin para përdorimit. Spërkateni në sasi të bollshme në fytyrë dhe në trup. Aplikojeni në të gjitha zonat e trupit përpara ekspozimit në diell. Riaplikoni rregullisht, veçanërisht pas notit, pas djersitjes ose fshirjes me peshqir. Mos e spërkasni në fytyrë por fillimisht në pëllëmbën e dorës dhe më pas aplikojeni në fytyrë.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

30

Aqua (Water, Eau), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Triacontanyl Pvp, Dimethicone, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, C20-22 Alcohols, Glucose, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Hydrogenated Polydecene, O-Cymen-5-Ol, Tocopheryl Acetate, Trehalose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT, CI75470 (Carmine), Citric Acid, Tocopherol, Sodium Citrate, Polyquaternium-51.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Spray (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART