- 35%

Uriage – Bariesun Moisturizing Kid Spray (SPF 50+)

Original price was: 3,500 Lekë.Current price is: 2,275 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun Moisturizing Kid Spray (SPF 50+)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, ky spray për fëmijë siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë dhe jo e yndyrshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky spray garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe përthithje të shpejtë.

Benefitet e produktit

 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV*.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky locion garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër dehidrimit.

Përbërësit aktivë

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Uriage Bariésun Moisturizing Kid Spray SPF50+ në lëkurë te paster dhe të thatë. Përsëriteni aplikimin në rast të ekspozimit të zgjatur në diell, rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Firma

Uriage

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

50+

Aqua (Water, Eau), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Triazone, Isodecyl Neopentanoate, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Triacontanyl Pvp, Decyl Glucoside, Dimethicone, C20-22 Alkyl Phosphate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, C20-22 Alcohols, Glucose, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Hydrogenated Polydecene, O-Cymen-5-Ol, Tocopheryl Acetate, Trehalose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT, Ci 75470 (Carmine), Citric Acid, Tocopherol, Sodium Citrate, Polyquaternium-51

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Moisturizing Kid Spray (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART