- 35%

Uriage – Bariesun Moisturizing Kid Lotion (SPF 50+)

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 1,885 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun – Moisturizing Kid Lotion (SPF 50+)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, ky locion për fëmijë ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë dhe jo e yndyrshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky locion garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe përthithje të shpejtë.

Benefitet e produktit

 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV*.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky locion garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër dehidrimit.

Përbërësit aktivë

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të mjaftueshme produkti përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri, shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Zvogëloni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël direkt në rrezet e diellit.

Firma

Uriage

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

SPF

50+

Aqua (Water, Eau) – Dicaprylyl Carbo Nate – Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[Nano] – Ethylhexyl Triazone – Butyl Methoxydibenzoylmethane – Diisopropyl Sebacate – Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate – Silica – C12-15 Alkyl Benzoate – Diisopropyl Adipate – Bis-Ethylhexyl Oxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Triacontanyl Pvp – Glycerin – C20-22 Alkyl Phosphate – C20-22 Alcohols – Decyl Glucoside – Butylene Glycol – Glucose – Xanthan Gum – Coco-Glucoside – Benzoic Acid – Tetrasodium Edta – Coconut Alcohol – Hydrogenated Polydecene – Tocopheryl Acetate – O-Cymen-5-Ol – Trehalose – Propylene Glycol – Sodium Hydroxide – Citric Acid – Ascorbyl Tetraisopalmitate – Tocopherol – Spirulina Platensis Extract – Polyquaternium-51

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Moisturizing Kid Lotion (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART