- 35%

Uriage – Bariésun Moisturizing Cream (SPF 50+)

Original price was: 3,200 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Bariésun – Moisturizing Cream (SPF 50+)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, kremi ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky krem shumë fluid garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe depërton shpejt.
Benefitet e produktit :
 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV*.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky krem garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër thatësisë.

Përbërësit aktivë :

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të mjaftueshme të kremit përpara ekspozimit, për fytyrën dhe qafën. Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Edhe nëse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur. Për lëkurat e ndjeshme.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

Aqua (water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano], Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, Silica, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Triacontanyl Pvp, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Glucose, Xanthan Gum, Parfum (fragrance), Coco-glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, O-cymen-5-ol, Trehalose, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariésun Moisturizing Cream (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART