- 35%

Uriage – Bariésun Mineral Cream (SPF 50+)

Original price was: 3,200 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun Mineral Cream (SPF 50+)

Kremi mineral Uriage Bariésun SPF50+ indikohet për mbrojtjen ndaj diellit të fytyrës dhe trupit. Kremi është ​​100% mineral dhe ofron mbrojtje shumë të lartë të lëkurës nga rrezet UVA/UVB, radikalet e lira, thatësia dhe dehidratimi. Kjo formulë, e cila përmban një përzierje unike të vitaminave E dhe C, parandalon fotoplakjen duke luftuar kundër efekteve të dëmshme të ekspozimit në diell. Shtimi i Ujit Termal Uriage në formulë siguron që ky krem ​​të përthithet dhe tolerohet lehtësisht nga lëkura, në mënyrë që të ofrojë hidratim optimal gjatë gjithë ditës.

Falë kompleksit fotoprotektiv mineral 100% dhe formuluar posaçërisht për lëkurën më të ndjeshme  dhe intolerante, ky krem ​​jo i yndyrshëm përthithet shpejt, duke siguruar siguri dhe tolerancë maksimale. Rezistent ndaj ujit.

Vitamina E mbron nga mutacionet qelizore të shkaktuara nga ekspozimi në diell, ndërsa vitamina C siguron mbrojtje shtesë kundër dëmtimit akut UVB.

Uji termal Uriage, i cili është i pastër dhe i pasur me kripëra minerale natyrale dhe gjurmë elementësh, hidraton, qetëson lëkurën dhe lehtëson nga ndjesinë e parehatisë.

 • Tektsturë kremi
 • Mbron lëkurën nga ekspozimi në diell, fotoplakja, thatësia dhe dehidratimi, ndjeshmëria
 • Aplikohet para ekspozimit në diell
 • I përshtatshëm për llojin e lëkurës normale në të thatë, duke përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme
 • I formuluar pa alkool, aromë, vaj (oil free).
 • Siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA/UVB dhe mbron qelizat e lëkurës kundër radikaleve të lira
 • Ofron hidratim intensiv
 • Filtrat mineral 100% tolerohen mirë nga lëkura e ndjeshme
 • Formulë hipoalergjike dhe jo komedogjene

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një shtresë të bollshme dhe të njëtrajtshme të kremit Uriage Bariésun Mineral SPF50+ për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit të fytyrës dhe trupit. Riaplikojeni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale

Forma

Tubet

Sasia

100ml

SPF

50+

DICAPRYLYL CARBONATE – TITANIUM DIOXIDE[NANO] – AQUA (WATER,EAU) – ZINC OXIDE[NANO] – NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE – PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE – SODIUM CHLORIDE – BUTYLENE GLYCOL – NYLON-12 – POLYGLYCERYL-3-DIISOSTEARATE – ALUMINA – STEARIC ACID – DIMETHICONE – GLYCERIN – OCTYLDODECANOL – MAGNESIUM SULFATE – TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE – CERA ALBA (BEESWAX) – GLUCOSE – XANTHAN GUM – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – PROPYLENE CARBONATE – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – CITRIC ACID

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariésun Mineral Cream (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART