- 20%

Uriage – Bariesun Invisible Spray (SPF 50+)

2,800 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun Invisible Spray (SPF 50+)

Spray ​​kundër diellit për fytyrë dhe trup me faktor mbrojtje shumë të lartë nga dielli (SPF 50+) është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, ideal edhe për ato më sensitivet. Ka një teksturë të lehtë, rezistente ndaj ujit, duke ofruar një shtresë të padukshme, duke e bërë aplikimin e tij të këndshëm në çdo përdorim! I pasur me aquaspongine dhe vitaminë E, mbron nga thatësia dhe vepron si një antioksidant, duke siguruar kështu mbrojtje të lartë nga rrezet UVA, UVB dhe drita blu.

Spray i padukshëm ofron hidratim, mbrojtje nga thatësia, parandalon dëmtimin e qelizave dhe foto-plakjes. Nuk ngjit, nuk shkakton djegie tek sytë, por ka veprim antioksidues. Rezistent ndaj ujit. Me aromë.

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë para përdorimit. Aplikoni një sasi të mjaftueshme të produktit përpara ekspozimit në diell. Përsëriteni shpesh aplikimin, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Mos e spërkasni produktin drejtpërdrejt në fytyrë. Spërkateni fillimisht në pëllëmbën e dorës dhe më pas aplikojeni.

Edhe nëse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni sa më shumë që të jetë e mundur ekspozimin e drejtpërdrejtë në diell.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL[NANO] – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – DIISOPROPYL SEBACATE – PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE – C12-15 ALKYL BENZOATE – DIISOPROPYL ADIPATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – HEPTYL UNDECYLENATE – TRIACONTANYL PVP – GLYCERIN – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – GLUCOSE – PARFUM (FRAGRANCE) – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – XANTHAN GUM – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – O-CYMEN-5-OL – TREHALOSE – PROPYLENE GLYCOL – SODIUM HYDROXIDE – CITRIC ACID – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – TOCOPHEROL – SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT – POLYQUATERNIUM-51

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Invisible Spray (SPF 50+)”

LART