- 35%

Uriage – Bariésun – High Protection Moisturizing Cream (SPF 30)

Original price was: 2,750 Lekë.Current price is: 1,787.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariésun High Protection Moisturizing Cream (SPF 30)

Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, kremi ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky krem garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe përthithje të shpejtë.

Benefitet e produktit

 • Parandalon fotoplakjen
  Uji Termal Uriage, në thelb të formulave Bariésun, lufton kundër efekteve të dëmshme të diellit. Prandaj, barriera e lëkurës përforcohet dhe ADN-ja mbrohet nga dëmtimi nga rrezet UV*.
 • Mbron nga rrezet UV
  Kompleksi i ri i filtrave të gjeneratës së fundit ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UV. Ky locion garanton fotostabilitet të provuar dhe mbulim të gjerë UVB dhe UVA.
 • Hidraton intensivisht
  I pasuruar me Aquaspongines dhe Ujë Termal Uriage, kremi ofron mbrojtje intensive kundër dehidrimit.

Përbërësit aktivë

 • Uji Termal Uriage
 • Kompleks i ri filtrues anti-UVA-UVB
 • Vitaminat C dhe E
 • Aromë Aquaspongines

*Hipoalergjike.Jo komedogjene.Nuk shkakton djegie tek sytë.Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

Para ekspozimit, aplikoni një shtresë të bollshme dhe të barabartë për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit. Riaplikoni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir. Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

Aqua (water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano], Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Silica, Triacontanyl Pvp, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Glucose, Xanthan Gum, Parfum (fragrance), Coco-glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetat, O-cymen-5-ol, Trehalose, Propylene Glycol – Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariésun – High Protection Moisturizing Cream (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART