- 35%

Uriage – Bariesun Dry Mist (SPF 50)

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 1,950 Lekë.

Krem dielli mbrojtës për lëkurë sensitive

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariesun Dry Mist (SPF 50)

Uriage Bariésun Dry Mist SPF50 është një krem me mbrojtje të lartë, i krijuar specifikisht për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit.

 • Kombinon një kompleks filtrimi me performancë të lartë dhe vetitë e Ujit Termal Uriage, për të mbrojtur lëkurën dhe për të parandaluar dëmtimin e qelizave të shkaktuara nga rrezet UVA dhe UVB.
 • Sistemi i tij i përhapjes lejon aplikim të lehtë edhe në lëkurë të njomë dhe është veçanërisht i përshtatshëm për aktivitete në natyrë, për një efekt freskues.
 • Tekstura e saj ultra e lehtë dhe e padukshme qëndron e thatë në lëkurë dhe nuk ngjit. Rezistent ndaj ujit.
 • I testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Tundeni mirë para përdorimit. Përpara ekspozimit spërkateni me bollëk p.sh. 8 spërkatje.
 • Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.
 • Mos e spërkatni direkt në fytyrë, spërkateni fillimisht në pëllëmbën e dorës, më pas aplikojeni në fytyrë.
Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

Butane, Aqua (Water/Eau), Dicaprylyl Ether, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isobutane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Nylon-12, Propane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Glucose, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Tetrasodium Edta, Citric Acid, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, Trehalose, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT, Polyquaternium-51.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariesun Dry Mist (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART