- 20%

Uriage – Bariederm Cica Daily Gel Cream

Original price was: 3,400 Lekë.Current price is: 2,720 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Bariederm Cica Daily Gel Cream

Cica Daily Gel Cream është hidratuesi ideal mbrojtës për lëkurën e dëmtuar dhe delikate. I përshtatshëm për lëkurë me: parehati, shenja lodhjeje, vija të holla, papërsosmëri të vogla të dukshme ose skuqje të lehta.

I pasur me përbërës riparues si Centella Asiatica, Acidet Hyaluronic (me peshë molekulare të lartë dhe të ulët) dhe vitaminë B5, ky xhel-krem hidraton menjëherë lëkurën, nxit rigjenerimin e lëkurës dhe rrit shkëlqimin e saj.

Përmban: 10,5% Thermal Biotic Complex 

 • Uji Termal Uriage së bashku me Inulinën (prebiotik) ofrojnë një veprim unik ribalancues në barrierat kutane dhe mikrobike.
 • Cica Daily Gel Cream ka efekt hidratues, zbut lëkurën dhe nxit riparimin e lëkurës.
 • Kombinimi Bakër-Zink purifikon dhe ndihmon lëkurën të rifitojë një rehati optimale.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në të gjithë fytyrën, në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL ETHER – GLYCERIN – DIGLYCERIN – SQUALANE – 1,2-HEXANEDIOL – INULIN – SODIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – ACRYLATES/ C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – PANTHENOL – XANTHAN GUM – SODIUM HYALURONATE – SODIUM HYDROXIDE – COPPER GLUCONATE – CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT – ZINC GLUCONATE – CITRIC ACID TOCOPHEROL.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariederm Cica Daily Gel Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART